Про це повідомляє Financial Times, пише ЕП.
Нагадаємо, що черга з танкерів утворилася через нову вимогу Анкари про надання листа-підтвердження страхування. Це сталося після того, як країни G7 запровадили стелю цін на російську нафту.
Пізніше виявилося, що 26 такерів, що застрягли у черзі, всі, крім чотирьох, надали запитувану документацію. У вівторок через протоки пройшли 19 танкерів.
Сполучені Штати сподівалися, що обмеження ціни на російську нафту забезпечить продовження поставок російської нафти до третіх країн після запровадження санкцій ЄС минулого тижня.
Зазначимо, що таке обмеження ціни мало б надати суднам доступ до європейської страховки, якщо нафта продаватиметься за ціною 60 дол за барель або менше.
Але Туреччина заблокувала прохід суден через протоки на понад тиждень. Саме після того, як західні страховики заявили, що не можуть надати гарантії, які вимагали в Анкарі. Це спонукало посадовців США і Британії втрутитися в ситуацію.
Турецькі протоки є одним з найбільш завантажених судноплавних шляхів у світі і одним з основних експортних маршрутів для сирої нафти з росії і Казахстану.
Норвезька компанія Gard, що входить до міжнародної групи з 13 клубів захисту та відшкодування збитків, також повідомила на своєму веб-сайті у вівторок, що рішення було знайдено.
"Після взаємодії між Міжнародною групою P&I клубів (IG) і урядом Туреччини була досягнута угода, що дозволяє суднам, що перевозять вантажі сирої нафти, продовжувати свої рейси через контрольовані Туреччиною води", зазначили в повідомленні.
Довідка
Нагадаємо, як писала Рубрика, близько 19 танкерів із сирою нафтою російського походження застрягли в територіальних водах Туреччини. Вони очікують дозволу на перетин турецьких вод після запровадження "Групою семи" і Європейським Союзом граничної ціни на морську нафту з рф.
Туреччина попередила світових відвантажувачів нафти, що їм потрібно буде довести, що вони застраховані, аби перетнути життєво важливі протоки країни – це може обмежити поставки російської нафти, оскільки нові санкції ЄС набувають чинності в грудні.
Західні посадовці звинуватили Туреччину у зриві поставок нафти з Чорного моря – вони стверджують, що не було жодних підстав для блокування руху через протоки Босфору і Дарданелли.
Додамо, що з 5 грудня набуло чинності ембарго Європейського союзу на імпорт морської нафти з території Росії.
Окрім того, як писала Рубрика, країни G7 та Австралія запровадили цінову стелю на рівні 60 доларів за барель для російської нафти.
З грудня для працівників сервісних центрів Головного управління Пенсійного фонду України стартували групові тренінги у… Читати більше
Бажаєте заряджатись енергією з кожним ковтком? Готові розпочати ранок з найсмачнішої кави? Століттями люди смакують… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою. Про це пише… Читати більше
Ворог намагається прорвати оборону міста Покровська з флангів, уникаючи фронтального штурму, але при цьому зазнає… Читати більше
З нагоди Різдва Президент України Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська відвідали велику прийомну… Читати більше
У цій статті ми розглянемо, як реєстрація в Прозорро допоможе бізнесу продати в Прозорро та… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.