Про це пише Рубрика, посилаючись на звернення очільників міст, опубліковане на сайті Асоціації міст України, законопроєкт №5655.
"Ми, голови українських міст, сіл і селищ, висловлюємо свою позицію та наголошуємо, що у цьому питанні абсолютно одностайні та категорично проти ухвалення цього законопроєкту.
Асоціація міст України, як найбільша асоціація органів місцевого самоврядування, чітко висловила свою позицію: не можна допустити ухвалення цього документа у тій редакції, яка існує наразі", заначили у повідомленні.
У зверненні йде мова про те, що законопроєкт створює умови для монопольного централізованого допуску будівельників на ринок.
По-перше, їм буде дозволено створити приватний орган контролю містобудівної діяльності без жодного впливу держави чи місцевого самоврядування.
По-друге, на думку міських глав, контроль і нагляд місцевого самоврядування знищуються шляхом заміни їх на моніторинг, який містить в собі лише спостерігання за самовільним будівництвом.
По-третє, вводиться будівельна амністія та відшкодування вартості будівництва самовільним забудовникам з місцевого бюджету. А також порушуються права власників земельних ділянок, адже відповідальності за самовільне будівництво не буде, наголошують у зверненні.
Окрім того, міська влада вважає, що таким чином ліквідується можливість громадськості контролювати законність забудови та впливати на незаконні будівництва. А ще "знищуються досягнення реформи децентралізації, вся галузь централізується та звільняється від реального контролю".
Асоціація міст України додає, що неодноразово зверталася до голови Комітету з питань організації держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради з проханням спільно доопрацювати законопроєкт.
Під зверненням, зокрема, підписався міський голова Києва, а також мер Львова, Хмельницька, Тернополя, Чернігова, Вінниці, Житомира, Рівного, Дніпра, Івано-Франківська, тимчасово окупованого Маріуполя, Ужгорода, Миколаєва, Луцька, Черкас та інших міст та селищ України.
"Наголошуємо на дотриманні прозорих процедур і антикорупційних норм, гарантуванні безпеки мешканців, збереженні досягнень реформи децентралізації в законопроєкті та необхідності доопрацювання проєкту Закону України №5655 з зазначених вище питань до винесення його на розгляд Верховної Ради України.
Доопрацювання, широке громадське обговорення, консультації з професійними середовищами і тільки тоді голосування у сесійній залі Верховної Ради". підкреслили у заяві.
Довідка
Документ підтримали депутати у першому читанні в червні минулого року. Він суттєво змінює всю модель містобудівного контролю. 1 грудня законопроєкт було знято з розгляду парламентом.
Ініціатор законопроєкту – голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк. Реформа має підвищити роль органів місцевого самоврядування, збільшити їхні повноваження, посилити їхню відповідальність, а також зменшити корупційні ризики
На полях Національної обʼєднуючої платформи "Пліч-о-пліч: згуртовані громади" начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов… Читати більше
КНДР упродовж найближчих місяців надішле підкріплення північнокорейським військовим, які вже воюють на стороні росії проти… Читати більше
Співробітники ДБР у взаємодії із СБУ виявили нові факти у справі про прорив кордону на… Читати більше
Партнери України обговорюватимуть гарантії безпеки для неї, серед яких – збереження сильної армії, яку оснащують,… Читати більше
Через теплу погоду цьогоріч в горах Буковини ведмеді відмовилися від зимової сплячки. Лісівники зафільмували одного… Читати більше
В Україні минулого тижня, з 13 до 19 січня, на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіли… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.