Про це повідомляє The Guardian.
Відповідний закон набуде чинності у 2023 році. Водночас продаж вейпу у країні не обмежуватимуть.
У виданні також зазначили, що у країні не будуть продавати тютюнові вироби людям, що народилися 1 січня 2009 року і пізніше.
"Ми хочемо переконатися, що молоді люди ніколи не почнуть палити, тому ми вважатимемо правопорушенням продаж або постачання тютюнових виробів новим поколінням молоді.
Люди, яким зараз 14 років, ніколи не зможуть легально купувати тютюн, коли закон набуде чинності", нагоосила заступниця міністра охорони здоров'я Айша Верралл.
У The Guardian підкреслили, що Нова Зеландія стала першою країною в світі, яка запровадила таку заборону на продаж тютюну особам, які народилися 1 січня 2009 року або пізніше.
Так влада намагається зробити країну "вільною від тютюнового диму" до 2025 року.
Закон супроводжується низкою інших заходів, щоб зробити куріння менш доступним. А саме, у країні сильно знизили дозволену кількість нікотину в тютюнових виробах.
Також у виданні наголосили, що продавати тютюнові вироби можна лише через спеціалізовані тютюнові магазини, а не в магазинах і супермаркетах.
При цьому кількість магазинів, яким дозволено продавати сигарети, скоротиться у 10 разів – з 6 тисяч до лише 600 по всій країні.
Нова Зеландія також збільшила фінансування медичних послуг і кампаній і розгорнула послуги з припинення куріння спеціально для корінного народу маорі та жителів тихоокеанських островів. Усі ці закони вже пройшли остаточне читання і набудуть чинності 2023 року.
"Тисячі людей житимуть довше, стануть здоровішими, а система охорони здоров'я стане на 5 мільярдів доларів кращою, оскільки їй не доведеться лікувати хвороби, спричинені курінням, наприклад численні види раку, інфаркти, інсульти, ампутації", підкреслила Верралл.
За даними МОЗ Нової Зеландії, боротьба з тютюном працює, адже кількість курців впала до найнижчого за всю історію спостережень. Однак деякі люди перейшли з тютюну на електронні сигарети.
Кількість новозеландців, які курять тютюн щодня, впала до 8% проти 9,4% минулого року. Натомість зростання кількості "вейперів" було більшим, ніж зниження кількості курців:
Раніше у Всесвітній організації охорони здоров'я пояснили, чому вейпінг також небезпечний для здоров'я.
Нагадаємо, в Україні запустили платформу для скарг про куріння у громадських місцях.
Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький повідомив, що патрульні поліцейські з 21 грудня… Читати більше
На всіх ділянках фронту зараз особливо необхідні маскувальні сітки та окопні свічки. Запорізькі волонтери розпочали… Читати більше
Офіс омбудсмена України працює над тим, щоб російську федерацію виключили з усіх міжнародних інституцій з… Читати більше
Посол України в Польщі Василь Боднар заявив, що більше за тисячу заяв надійшло до Українського… Читати більше
Поліція столиці викрила двох чоловіків, які представляючись колишніми військовими Збройних сил, просили гроші у перехожих біля… Читати більше
російські загарбники знову залякують українців "потужним ударом". Однак варто пам'ятати, що небезпека триває щоденно вже… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.