Про це він сказав на полях міжнародної конференції на підтримку України у зимовий період, повідомляє Reuters.
Також до Парижу на конференцію прибув прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та провів зустріч із керівником МАГАТЕ Рафаелем Гроссі. Головним питанням цієї зустрічі також була демілітаризація Запорізької АЕС.
Гроссі повідомив, що найближчим часом МАГАТЕ направить технічні постійні місії на всі атомні станції в Україні. Вони мають убезпечити станції та фіксувати всі можливі спроби зовнішніх впливів, зокрема обстріли з боку російських військ.
Своєю чергою Макрон зазначив, що наразі тривають переговори щодо умов виведення озброєння.
"Нам вдалося захистити Чорнобиль, і наша мета — захистити Запоріжжя. Найближчі тижні будуть вирішальними", сказав Макрон.
Тим часом речник президента росії дмитро пєсков заявляє, що на окупованій ЗАЕС "не було і немає" важкого озброєння. Він заявив, що росія "високо цінує рівень взаємодії з МАГАТЕ" з питань ЗАЕС та зацікавлена продовжувати ці контакти.
Раніше МЗС росії підтвердило, що з МАГАТЕ тривають перемовини для створення "зони безпеки" навколо Запорізької АЕС. Водночас в рф заявляють, що не віддадуть контроль над станцією якійсь іншій стороні.
Чи є військова техніка загарбників на ЗАЕС?
Ще у липні стало відомо, що російські війська завозять важку техніку з усім боєкомплектом на територію ЗАЕС. А журналісти CNN верифікували кадри, де російська військова техніка розміщена в машинній залі, підключеній до ядерного реактора захопленої ЗАЕС.
У грудні "Енергоатом" повідомляв, що війська рф завезли на територію станції кілька реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) "Град".
Цю зброю загарбники розмістили біля енергоблока №6, безпосередньо поруч із територією станційного сухого сховища відпрацьованого ядерного палива.
Саме там раніше росіяни будували деякі "захисні споруди" в таємному режимі, порушуючи всі умови з організації ядерної та радіаційної безпеки.
Нагадаємо, на окупованій станції продовжують працювати українські фахівці, попри присутність представників "Росатому" та російських військ.
Агресори не припиняють провокацій на станції та обстрілюють територію ЗАЕС тощо. За ситуацією на ЗАЕС спостерігають і представники МАГАТЕ, які регулярно звітують про обстріли станції та напружену ситуацію.
Shandong Port Group, одна з найбільших портових компаній Китаю, запровадила заборону на обслуговування танкерів, що… Читати більше
Минулої доби, 7 січня, найактивніше ворог також атакував Покровський напрямок: там Сили оборони відбили 41 штурм.… Читати більше
На авіабазі Рамштайн у Німеччині 9 січня 2025 року відбудеться 25-те засідання Контактної групи з… Читати більше
Наразі загрози вторгнення регулярних військ Білорусі зі своєї території в Україну немає. ЗСУ контролюють ситуацію… Читати більше
В окупованому Криму через розлив мазуту з затонулих російських танкерів постраждали вже понад 400 птахів. Їх доставили… Читати більше
Шабля гетьмана Івана Мазепи, що здійнялася над головою боксера Олександра Усика після здобуття перемоги над… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.