Про це пише Reuters.
Посли Європейського Союзу одностайно затвердили рішення надати Україні 18 млрд євро макрофінансової допомоги.
У виданні повідомили, що "складна угода, яка була укладена після місяців суперечок між установами ЄС, урядами та Угорщиною, означає, що наступного року Україна отримає 18 мільярдів євро з бюджету ЄС у вигляді стабільного та передбачуваного фінансування".
Досягнення згоди щодо цього пакета у такому форматі до останнього було під питанням, зокрема через позицію Угорщини.
Будапешт також погодився скасувати своє вето на погоджений Організацією економічного співробітництва та розвитку глобальний мінімальний корпоративний податок у розмірі 15%.
Формально Віктор Орбан заявляв, що Будапешт проти спільного надання коштів від блоку. Відтак Брюссель почав готувати "план Б", щоб Україна могла все одно отримати ці кошти без згоди Угорщини. Він включав у себе надання коштів через індивідуальні гарантії 26 країн-членів, замість загальноєвропейської.
Цього хотіли уникнути, щоб не демонструвати розбіжностей у ЄС щодо підтримки України.
В обмін на це ЄС також схвалить план Угорщини про те, як витратити 5,8 мільярда євро коштів блоку на відновлення. Зазначимо, гроші не надходитимуть, доки Будапешт не виконає численні додаткові умови.
"Але схвалення, яке має бути отримано до кінця 2022 року, означає, що гроші не будуть безповоротно втрачені, як це було б інакше", підкреслюють у виданні.
Уряди ЄС також погодилися скоротити з 7,5 до 6,3 мільярів євро коштів ЄС для Угорщини, які Єврокомісія хотіла заморозити через проблеми Будапешта з верховенством права.
Нагадаємо, раніше в Європейській комісії знову підтвердили, що нещодавні зміни, спрямовані на покращення антикорупційних гарантій в Угорщині, не усунули побоювання щодо стану демократії в країні, і не будуть підставою для передачі їй 13,3 млрд євро.
Премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан виступив проти впровадження девʼятого пакету санкцій проти Росії.
Політика Угорщини породжує заклики всередині Європейського Союзу щодо відходу від принципу одностайності схвалення рішень.
Зазначимо, що домовленість виглядає як перемога для угорського прем'єра Віктора Орбана, який місяцями сподівався завдяки можливості ветувати рішення на рівні ЄС – які приймаються одностайно – добитися коштів.
Також на користь такого компромісу могло зіграти прагнення країн ЄС на тлі війни рф проти України зберегти видимість того, що країни "говорять одним голосом".
Утім, ще залишається питання, чи зможе Угорщина виконати 27 умов для фактичного отримання грошей та чи визнають зроблене достатнім.
Нагадаємо, 1що 10 грудня Рада ЄС схвалила виділення 18 млрд макрофінансової допомоги для України для її підтримки в умовах війни протягом 2023 року. Пропозицію Єврокомісії погодили через письмову процедуру і у вівторок подадуть до Європарламенту на розгляд і затвердження.
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп пригрозив росії новими податками, тарифами та санкціями, якщо війна проти… Читати більше
На фронті прикриваючи відхід побратимів загинув 68-річний командир штурмової групи ГУР полковник Костянтин Жук. Це… Читати більше
Печерський райсуд Києва оголосив запобіжний захід колишньому командирові 125 окремої бригади ТрО Артурові Горбенку, який… Читати більше
У швейцарському Давосі, в рамках Всесвітнього економічного форуму, було засновано Глобальну раду GovTech. Про це… Читати більше
Наприкінці січня в Україні відбудеться прем’єра фільму “Одного літа в Україні”, що розповідає про іноземних… Читати більше
У Давосі українська група ДТЕК та данська Vestas, яка є провідним світовим виробником вітрових турбін,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.