Звільнення військовополонених: командир "Азову" закликав з Туреччини зробити все для повернення побратимів
Зробити все можливе й неможливе для звільнення українських військовополонених закликав командир полку "Азов" Денис Прокопенко з позивним "Редіс", перебуваючи у Туреччині після звільнення з полону.
Про це повідомила дружина Прокопенка Катерина.
Зазначають, що Катерина Прокопенко на церемонії вручення премії "Української правди" отримала відзнаку за громадянську позицію від імені Асоціації родин захисників "Азовсталі".
Під час цього вона зачитала лист, який отримала від чоловіка в Туреччині. Як наголосив Катерина, "Редіс" просив оприлюднити його при важливій нагоді.
Прокопенко в листі коротко згадує про перебування в полоні та зазначає, наскільки складним є процес обміну військовополонених.
Він закликає всіх зробити все можливе для звільнення українських бранців, які ще перебувають у руках російських загарбників.
З листа також випливає, що командири "Азову" сподіваються ще принести користь Україні у війні проти російських загарбників.
"Щодня ми слідкуємо за успіхами нашої непереможної армії по телебаченню, тримаємо кулаки за всіх тих, хто в цю важку мить обороняє нашу державу та перебуває в полоні.
Для нас – великий розпач, що ми не можемо бути зараз поруч із нашими побратимами на передовій, і сподіваємось, що для нас війна не закінчилася і ми будемо корисними для нашої держави.
Битва за Маріуполь стала для українців символом незламності, а для росіян – раковою пухлиною, де впродовж 86 днів їх командування відправляло на забій батальйон за батальйоном.
Завдяки вірності та хоробрості солдат маріупольського гарнізону, локомотивом якого став полк "Азов", вдалося відтягнути велике угруповання ворожих сил на півдні. Тим самим уповільнити натиск на інших напрямках та не дати противнику повноцінно розвинути успіх на інших ділянках фронту.
У масштабах країни це дало змогу:
- перегрупувати війська,
- отримати новітнє озброєння від західних партнерів,
- мобілізувати свіжі кадри,
- перейняти стратегічні ініціативи на всій лінії зіткнення,
- провести ряд успішних контрнаступальних операцій".
Довідка
Як повідомляла Рубрика, Україні вдалося звільнити з російського полону 215 людей.
200 українських військових обміняли на кума путіна Віктора Медведчука, який "вже дав усі можливі свідчення слідству".
5 командирів з "Азовсталі" обміняли на 55 російських військових, які "не мають для нас жодного інтересу". Звільнені командири наразі перебувають у Туреччині під гарантіями захисту та безпеки президента Реджепа Ердогана. Там вони залишаться до кінця війни.
Крім того, 10 полонених іноземців росія відпустила до Саудівської Аравії.
Згідно з домовленостями, 5-рокомандирів "Азова" мають перебувати в Туреччині до кінця війни під особистими гарантіями захисту і безпеки Ердогана.