Перша Нобелівська премія миру для України: глава “Центру громадянських свобод” отримала нагороду в Осло

Представники українського "Центру громадянських свобод", російської правозахисної організації "Меморіал" та правозахисник із Білорусі Олесь Біляцький отримали Нобелівську премію миру. Церемонія нагородження відбувалася в Осло, столиці Норвегії.

Організатори Нобелівської премії проводили трансляцію церемонії нагородження.

Глава українського "Центру громадянських свобод" Олександра Матвійчук заявила, що розцінює цю премію як визнання зусиль усього українського народу, що сміливо виступив проти спроб зруйнувати мирний розвиток Європи.

У ЦГС зазначили, що це перша Нобелівська премія в історії України. Раніше лауреатами Нобеля ставали вихідці з України, люди, що вчилися чи працювали в Україні. Та вперше в історії незалежності Нобелівською премією миру відзначили громадян України (від імені української організації).

"І вперше українська мова прозвучала зі сцени на офіційній церемонії вручення "Нобеля"", — розповіли у ЦГС.

Під час виступу на церемонії нагородження Олександра Матвійчук звернулась до людей у різних країнах світу із закликом до солідарності: "Ви не маєте бути українцями, щоб підтримати Україну. Достатньо бути просто людиною".

Довідка

Олександра Матвійчук — правозахисниця, голова правління "Центру громадянських свобод", що організував ініціативу "Євромайдан SOS", член правління ГО "Громадське телебачення".

У 2022 році лауреатами Нобелівської премії миру стали український "Центр громадянських свобод", російська правозахисна організація "Меморіал" та правозахисник із Білорусі Олесь Біляцький.

Нобелівський комітет заявив, що цьогорічні лауреати є борцями не лише за права людини, а й "за мирне співіснування в сусідніх країнах". Там вважають, що правозахисники відродили "бачення Альфреда Нобеля щодо миру та братерства між націями".

Біляцький є одним з ініціаторів демократичного руху, що виник у Білорусі в середині 1980-х років. У 1996 році він заснував організацію "Вясна" у відповідь на поправки до конституції, які надали президенту диктаторські повноваження та спричинили масові демонстрації.

російську правозахисну організацію "Меморіал" створили в 1989 році. Серед її засновників — лауреат Нобелівської премії миру Андрій Сахаров. Після розпаду СРСР "Меморіал" став найбільшою правозахисною організацією в росії.

Свіжі дописи

  • Новини

У Близнюківській громаді зводять сучасне укриття для центральної лікарні: навіщо це рішення

У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Міноборони допустило до використання у ЗСУ ремонтно-евакуаційну бронемашину WZT-3

Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

В Україні запустили збір речей для стареньких з притулків: для чого це рішення

Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Україна має право на самооборону: в МЗС відреагували на заяву путіна про удар ракетою “Орєшнік” по Україні

Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

2000 подарунків для маленьких сердець: в Україні запустили акцію до Нового року для здійснення дитячих мрій

Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Був проти допомоги Україні: кандидат Трампа у генпрокурори США відмовився від посади

Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше

Thursday November 21st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.