Про це розповів Лубінець в інтерв'ю Радіо Свобода.
"Нічого не відомо… Особисто мені вони не повідомляли. При тому, що я з ними спілкуюся кожного тижня", зазначив омбудсмен.
Лубінець наголосив, що на цей момент він намагається верифікувати інформацію, оприлюднену МКЧХ, самотужки.
"Перша інформація, що їх російська сторона допустила до українських військовополонених. І друге – що вони налагодили співпрацю, що тепер можна буде отримати листи від українських військовополонених. Поки у мене як у омбудсмена, який з ними спілкується кожного дня, немає підтвердження ні першої інформації, ні другої", – підкреслив омбудсмен.
Загалом, за слів Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, під час війни росії проти України до діяльності МКЧХ є багато питань. Тому Міжнародний комітет Червоного хреста має наразі "або змінитись або зникнути".
"Це не буде легкий процес… Їх не допускає російська сторона до українських військовополонених. І вони з цим нічого не хочуть робити, на мій погляд, вони публічно це не засуджують.
Вони не шукають нові підходи. Вони не залучають якихось нових партнерів, вони не намагаються тиснути на країну, яка не виконує Женевської конвенції.
Отже, мандат не виконується. Тут або ви міняєте свою роботу, свої підходи, або ви зникаєте", – наголосив омбудсмен.
Довідка
Як писала Рубрика, 8 грудня Червоний Хрест повідомив, що минулого тижня відвідав українських військовополонених, яких утримує росія.
Як стверджують у організації, вони перевірили умови утримання полонених, передали їм новини від родичів, а також книги, предмети особистої гігієни, ковдри та теплий одяг.
Водночас у МКЧХ не уточнили, яких саме українських військових у яких саме місцях утримання вони відвідували.
Що цьому передувало
Червоний Хрест у відповідь заявив, що не може "пробитися силою" до українських військовополонених, яких незаконно утримує рф, та не має до них доступу.
Президент Володимир Зеленський неодноразово наголошував, що Міжнародний комітет Червоного Хреста має відвідати Оленівку, де утримують українські полонені.
Унаслідок російських атак за три роки повномасштабної війни система охорони здоров’я України зазнала збитків на… Читати більше
Міністерство освіти й науки веде перемовини з країнами-партнерами щодо впровадження в їхніх школах вивчення української… Читати більше
У Маріуполі Донецької області вибухнула автівка, в якій перебував представник російського ФСБ. В українській розвідці… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський не визнає реалії війни та намагається отримати допомогу без вдячності, тому… Читати більше
У російській федерації на зрив переговорів Володимира Зеленського у Білому домі відреагували хвилею зловтішань Про… Читати більше
У Папи Римського Франциска стався ізольований бронхоспазм, його стан дихання погіршився. Про це пише Vatican News. Як… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.