fbpx
Сьогодні
10:32 08 Гру 2022

Біля берегів Молдови та Румунії планують розташувати турецькі плавучі електростанції для України

English version here

Щоб постачати електроенергію по лініях електропередач в Україну для допомоги енергетичній системі, турецька компанія Karpowership веде перемовини про те, аби направити кораблі-електростанції до Румунії чи Молдови.

Про це в інтерв'ю Anadolu Agency розповіла президентка компанії Зейнеп Харезі.

У виданні розповіли, що компанія обговорює постачання до 400 МВт потужності в Україну за допомогою плавучих електростанцій.

"Зараз ми ведемо переговори з Організацією Об'єднаних Націй (ООН) та іншими організаціями з надання допомоги, щоб знайти правильне рішення.

Ми можемо направити кораблі до Румунії чи Молдови і постачати електроенергію по лініях електропередач в Україну", розповіла Харезі.

Президентка компанії наголосила, що будь-яке майно, яке прямує до України, наразі не може бути застраховане, відтак вони не можуть бути впевнені у безпеці суден.

Нагадаємо, що спершу судна планували розташувати біля Одеси, і представники компанії зустрічалися з керівництвом Одеської області

Проте, через невпевненість у безпеці, плани довелося змінити.

"Між Румунією, Молдовою та Україною діють лінії електропередач. Ми можемо розмістити кораблі в Румунії та Молдові і постачати електроенергію по лініях електропередач в Україну", – пояснює керівниця компанії.

Також додали, що таким чином знімається проблема страхування.

"Ми ведемо переговори про потужність приблизно 300-400 мегават. Ці потужності можуть забезпечити електроенергією один мільйон домогосподарств. Ми можемо направити три-чотири кораблі для забезпечення цієї потужності",  розповідає Харезі.

Окрім того, судна можуть розміщуватися в різних гаванях. Плавучі електростанції можуть розпочати постачання електроенергії протягом місяця після остаточного узгодження технічних, комерційних та безпекових питань.

Вона додала, що компанія пропонує електроенергію нижче собівартості виробництва електроенергії в Молдові та Румунії та нижче вартості європейського енергетичного пулу.

Нагадаємо, що турецька суднобудівна компанія Karpowership, яка є виробником, оператором і власником флоту енергокораблів, заявляла, що веде переговори про відправку плавучих "електростанцій" в Україну.

Довідка

Енергокораблі (powerships) – судна спеціального призначення, на яких встановлені силові установки, що виконує роль джерела електроенергії.

Через російські ракетні атаки на енергоінфраструктуру в Україні є значний дефіцит електроенергії. Україні доводиться тестувати імпорт електроенергії з Європи.

Як писала Рубрика, Україна провела тестовий імпорт електроенергії з Румунії. Проте голова комітету Верховної Ради з питань енергетики каже, що це забезпечить менше ніж 10% від потреб.

По всім регіонам України відбуваються екстерені відключення енергопостачання.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що близько 6 мільйонів абонентів в Україні станом на вечір 30 листопада відключені від електрики. Глава держави вимагає зробити ситуацію якомога більш прогнозованою та справедливою для всіх громадян.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: