fbpx
Сьогодні
10:55 07 Гру 2022

Масштабна спецоперація: у Німеччині затримали екстремістів, що хотіли захопити парламент та скинути владу

Фото: Der Spiegel

7 грудня у Німеччині одночасно в одинадцяти федеральних землях спеціальні поліцейські сили проводять спецоперацію проти правоекстремістської організації, що планувала штурмувати Бундестаг та викрадати політиків.

Про це стало відомо виданню Der Spiegel.

Це одна з найбільших поліцейських операцій проти екстремістів, які будь-коли проводилися в Німеччині. Генеральна прокуратура на запит видання підтвердила проведення операції.

Згідно з висновками слідства, підозрювані з листопада 2021 року планували збройний напад на Бундестаг та захоплення політиків. Вважається, що нападники розраховували на початок заворушень у результаті їхніх дій та на "переворот" в Німеччині.

Обшуки проходять у більш ніж 130 квартирах, офісах та складських приміщеннях. Навіть, включаючи казарми Командування сил спеціального призначення (KSK) у Кальві в Баден-Вюртемберзі.

Німеччина поліція екстремісти

Фото: Der Spiegel

Загалом 52 підозрювані перебувають під слідством за членство або підтримку терористичної організації.

Як зазначають у виданні, за дорученням генерального прокурора та Федерального управління кримінальної поліції (BKA) правоохоронці затримали 25 чоловіків і жінок. Вважають, що вони, ймовірно, належать до правої терористичної організації або підтримували її.

Обшуки проходять у більш ніж 130 квартирах, офісах та складських приміщеннях. Навіть, включаючи казарми Командування сил спеціального призначення (KSK) у Кальві в Баден-Вюртемберзі.

Уранці, 7 грудня, понад 3000 поліцейських проводили дії у Баден-Вюртемберзі Баварії, Саксонії, Гессені і Тюрингії. Офіцери також були направлені до Австрії та Італії.

Передбачувана права терористична група набиралася переважно з представників організації так званих "рейхсбюргерів".

"Рейхсбюргери" відкидають існуючий у Німеччині державний устрій і хочуть замінити його на недемократичну систему. Ймовірно, що у радикалізації екстремістів відіграла свою роль конспірологічна ідеологія QAnon, яку також поділяла частина нападників на Капітолій США у Вашингтоні в січні 2021 року.

За словами обвинувачення, чоловіків та жінок об'єднувало глибоке неприйняття державних інститутів та демократії в Німеччині, тому вони, ймовірно, планували здійснити зміну ладу силою.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: