Про це повідомляється на сторінці видання в Instagram.
Як пише авторка і колишня оглядачка TIME Азаде Моавені, рух, який очолюють іранські жінки, є "освіченим, ліберальним, світським, він виховується на вищих очікуваннях і відчайдушно прагне нормальності".
За її словами, учасники протестів не схожі на попередні покоління іранців.
Вона зазначила: "Іноді вони відчувають себе більше транснаціональним поколінням Z, ніж іранцями".
Довідка
Поштовхом для протестів стала смерть 22-річної іранської курдки Махси Аміні в Тегерані після її арешту "поліцією моралі" за неправильне носіння хіджабу.
Поліція повідомила, що в Аміні стався серцевий напад після того, як її доставили у відділок для "виховання". Родичі іранки заперечують, що вона страждала через будь-яке захворювання серця.
Відразу після цього у столиці, а пізніше й в інших містах Ірану, спалахнули протести. У мережі поширювалися відео, на яких протестувальники кричали "Смерть диктатору" — ішлося про верховного лідера Ірану Алі Хаменеї.
Відповідно до іранського закону, запровадженого після революції 1979 року, жінки зобов'язані покривати волосся та носити довгий вільний одяг, щоби приховати своє тіло. Порушникам загрожує публічна догана, штраф або арешт.
Член оборонного комітету Верховної Ради Федір Веніславський заявив, що Парламент планує гарантувати відпустки військовослужбовцям, які… Читати більше
Вчора, 5 лютого, у головному корпусі ДНУ ім. О. Гончара офіційно відкрили друге в Україні… Читати більше
Перші бойові літаки Mirage 2000, які передала Франція, уже прибули в Україну. Про це міністр… Читати більше
ПрАТ АК "Київводоканал" отримав від Японії нове обладнання у межах співпраці за Програмою екстреного відновлення,… Читати більше
росія створила свої сили безпілотних систем. Ворог планує до 2030 року залучити до нового роду… Читати більше
Віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.