Такий коментар озвучив у вівторок під час виступу в «Атлантичній раді» перший заступник помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії посол Дерек Хоган, передає Укрінформу.
«Я думаю, ми робимо все, що можемо, для того, аби створити простір для цих дипломатичних переговорів. Але, гадаю, також потрібно усвідомлювати те, що росія не демонструє абсолютно жодного інтересу до перемовин, які зберегли би життєздатність України як держави, як демократії й суверенної країни», – зауважив представник Держдепу.
Він підкреслив, що президент США, держсекретар та інші представники адміністрації у Вашингтоні чітко заявляли про те, що умови для миру повинні визначатися українською стороною. У цьому зв'язку дипломат нагадав, що Президент Володимир Зеленський виклав це в 10 пунктах «української формули миру» під час саміту G20 на Балі. У них, зокрема, був заклик до виконання Статуту ООН, а також до поваги територіальної цілісності й суверенітету України, збереження фундаментальних свобод і світового порядку.
Однак у той же день путін завдав масованого ракетного удару по цивільній інфраструктурі України. Це, як зауважив Хоган, було «відповіддю росіян», а також демонстрацією неготовності кремля до миру.
Високопоставлений представник Держдепартаменту США також зауважив, що справжні цілі рф не збігаються з цим підходом.
«Думаю, путін чітко продемонстрував, що він прагне відновлення свого впливу – впливу росії – в регіоні», – підкреслив Хоган.
Як повідомлялося, напередодні держсекретар США Ентоні Блінкен висловив сумніви щодо перспектив мирних переговорів між росією і Україною. Він, зокрема, заявив, що москва шукає «фіктивний вихід із ситуації» і не продемонструвала серйозності своїх намірів.
Міністерство внутрішніх справ у співпраці з Музеєм Голодомору оцифрувало та оприлюднило тисячі кримінальних справ, пов’язаних… Читати більше
Київський зоопарк став новою домівкою для рисі, на ім'я Степан, яка понад п'ять років жила… Читати більше
Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс вручив престижну нагороду UK Women in Defence українським… Читати більше
До 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років Український інститут національної пам'яті підготував соціальну рекламну кампанію, метою… Читати більше
Міністерство оборони України активно розвиває підготовку операторів безпілотних літальних апаратів. Станом на сьогодні вже 33… Читати більше
23 листопада Литва та Україна підписали стратегічно важливий Меморандум про взаєморозуміння, що передбачає фінансування виробництва… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.