Щороку З грудня відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю. Увесь світ ставить перед собою ціль привернути увагу до проблем, з якими стикаються представники цієї категорії населення та зрозуміти, чи є наше суспільство належно толерантним та інклюзивним.
Благодійна організація "Українська освітня платформа" вирішила навчити медиків Комунальної міської дитячої клінічної лікарні Львова безбар'єрній комунікації у їхній професійній діяльності.
В "Українській освітній платформі" наводять приклад: коли ми говоримо "інвалідний візок", то вже у своїй комунікації сигналізуємо, що людина, яка користується цим предметом — "інвалід". Але мовою безбар'єрності ми спочатку говоримо про людину, а потім про її ознаку — "людина з інвалідністю". Щодо "візка" чи "коляски", то такі формулювання краще залишити: візок — супермаркету, коляску — мамі з дитиною. Людина з інвалідністю за потреби користується кріслом колісним.
Толерантна комунікація важлива у повсякденному житті. Благодійна організація "Українська освітня платформа", проводить промоцію безбар'єрного та відповідального спілкування, оскільки це один із перших показників толерантного суспільства та одна із найбільш важливих складових побудови належного спілкування з іншою людиною.
Вміння безбар'єрно спілкуватись особливо є важливим для людей, які працюють у сфері "людина-людина", медиків у тому ж числі.
— Потрапляючи у медичний заклад, зазвичай, пацієнт уже перебуває в стресовій ситуації та потребує підтримки і розуміння. Безбар'єрне спілкування одразу свідчитиме людині, що це оточення є безпечним та комфортним, — розповідає Христина Купчева, керівниця програми "Громада для сім'ї" Української освітньої платформи. — Саме тому ми проводимо такі заходи серед фахівців медичної сфери, оскільки зчаста саме їм доводиться повідомляти пацієнтам про діагнози, інвалідність тощо, що створює стресові умови. А медичний фахівець є першою особою, яка може виявити підтримку в такій ситуації.
Схожі тренінги БО "Українська освітня платформа" уже проводить й планує далі поширювати тренд толерантності серед українців, аби разом руйнувати самостворені бар'єри у спілкуванні з іншими людьми.
Довідка: Українська освітня платформа — благодійна організація з понад 10-річним досвідом соціальних трансформацій. Організація розвиває громади України через підсилення та підтримку молоді, релігійних спільнот, фахівців соціальної сфери, органів місцевого самоврядування, локальних волонтерських, громадських та благодійних організацій, об'єднує та навчає людей, які творять зміни у своїх громадах та виховують відповідальність.
У Полтаві, за фінансування Фундації Олени Зеленської, облаштували першу і єдину в регіоні Школу Супергероїв.… Читати більше
російська федерація від початку повномасштабного вторгнення скоїла в Україні понад 7 тисяч екологічних злочинів, збитки… Читати більше
Правоохоронці вже встановили десять учасників інциденту з побиттям 12-річної дівчинки у Білій Церкві, що на… Читати більше
Перші трамваї з Базеля вже прямують до Львова. Прибуття в Україну очікується через тиждень. Перед… Читати більше
У Давосі Президент Володимир Зеленський провів зустріч із Прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою, під час якої… Читати більше
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що закінчення війни росії в Україні буде офіційною політикою Сполучених… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.