Ознайомитися з законопроєктом "Про внесення змін до деяких Законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю" №5344-д можна тут.
"Україна, ратифікувавши Європейську соціальну хартію, зобов'язалась створити умови для працевлаштування осіб з інвалідністю. Саме тому розвиток інклюзивного ринку праці має бути серед пріоритетів державної політики, що сприятиме підвищенню рівня забезпечення соціальних прав та розвитку економічного добробуту держави", – підкреслила Сюзанна Мнацаканян, керівниця проєкту Ради Європи "Подальша підтримка розвитку соціальних прав людини в Україні".
За даними Державної служби статистики та Фонду соціального захисту інвалідів, лише 16,2% людей з інвалідністю в Україні працевлаштовані, водночас кожен другий серед осіб з інвалідністю є в працездатному віці, потребує реабілітації та подальшого працевлаштування.
У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться: "Законопроєктом пропонується створити сприятливі умови для працевлаштування осіб з інвалідністю, в тому числі шляхом впровадження апробованих в інших країнах підходів до розвитку стимулюючих механізмів для роботодавців, розширення можливостей для осіб з інвалідністю".
Зокрема серед основних інновацій законопроєкту – запровадження сплати цільового внеску замість адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу працевлаштування. Внесок передбачається у меншому розмірі, порівняно із розміром адміністративно-господарських санкцій, але обов'язок із його сплати встановлюється для усіх категорій роботодавців як приватного, так і публічного сектору.
Окрім того, законопроєкт передбачає:
Передбачається, що законопроєкт сприятиме
У законопроєкті використано позитивний досвід Республіки Польща, який для України є особливо цікавий та корисний, адже кожна з країн у свій час постала перед подібними викликами та мала на початку схожі умови формування політики зайнятості осіб з інвалідністю. Свого часу реформування системи працевлаштування осіб з інвалідністю Республіка Польща розпочинала саме на етапі шляху до членства в ЄС.
"Реалізація норм законопроєкту забезпечить виконання Україною стандартів Ради Європи та Європейського Союзу щодо заборони дискримінації особи, зокрема через стан її здоров'я/непрацездатність (ст. Е Європейської соціальної Хартії (переглянутої) та ст. 21 Хартії Європейського Союзу про основоположні права), а також щодо реалізації права осіб з інвалідністю на самостійність, соціальну та професійну інтеграцію, участь у житті суспільства (ст. 15 Європейської соціальної Хартії (переглянутої) та ст. 26 Хартії Європейського Союзу про основоположні права). Засада "рівної можливості та доступу до ринку праці", закріплена Директивою Ради 2000/78/ЄС від 27 листопада 2000 р. "Про встановлення загальних правил рівного ставлення у сфері зайнятості та професійної діяльності", також слугувала орієнтиром для визначення нового механізму працевлаштування осіб з інвалідністю в Україні", – зауважила Світлана Синчук, консультантка проєкту Ради Європи "Подальша підтримка розвитку соціальних прав людини в Україні".
Проєкт Ради Європи "Розвиток соціальних прав людини як ключовий чинник сталої демократії в Україні" впроваджується Офісом Ради Європи в Україні в межах Плану дій Ради Європи для України на 2018-2022 роки. Проєкт має на меті зміцнити сталість демократії в Україні через розширення соціальних прав відповідно до європейських стандартів.
Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький повідомив, що патрульні поліцейські з 21 грудня… Читати більше
На всіх ділянках фронту зараз особливо необхідні маскувальні сітки та окопні свічки. Запорізькі волонтери розпочали… Читати більше
Офіс омбудсмена України працює над тим, щоб російську федерацію виключили з усіх міжнародних інституцій з… Читати більше
Посол України в Польщі Василь Боднар заявив, що більше за тисячу заяв надійшло до Українського… Читати більше
Поліція столиці викрила двох чоловіків, які представляючись колишніми військовими Збройних сил, просили гроші у перехожих біля… Читати більше
російські загарбники знову залякують українців "потужним ударом". Однак варто пам'ятати, що небезпека триває щоденно вже… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.