Серед європейців знизилася підтримка військової допомоги Україні до 50%, проте більшість за вступ воюючої країни до ЄС

Переважна більшість громадян європейських країн продовжує виступати за вступ України до ЄС, проте дещо знижується підтримка поставок зброї для ЗСУ в усіх країнах.

Про це свідчать результати загальноєвропейського опитування Eupinions, європейського інструменту дослідження громадської думки Фонду Бертельсманна, проведеного у вересні, передає ЄП.

Як зазначають, продовжує зберігатися явна більшість прихильників щодо вступу України до Європейського Союзу. Майже дві третини опитаних в ЄС голосують за цей крок, що на шість відсоткових пунктів менше, ніж у березні.

Готовність залишається найвищою:

  • у Польщі (82%),
  • за якою йде Іспанія (78%).

На противагу цьому, найвищий скептицизм спостерігається у Німеччині. Тут більшість за вступ скоротилася до 55% (з 61% у березні).

Окрім того, понад три чверті опитаних європейців, як і раніше, готові приймати українських біженців у своїй країні.

Найбільша відкритість спостерігається в Іспанії – і залишається незмінною з часу проведення першого опитування у березні.

Там 89% кажуть, що їхня країна повинна прийняти біженців.

По всьому ЄС 77% все ще поділяють цю думку.

У Німеччині ця готовність впала з березня (86%) до 74% у вересні. Франція знаходиться на останньому місці з 72%. Таким чином, в обох країнах готовність впала на 12 відсоткових пунктів.

Водночас по всій Європі 50% респондентів все ще вважають, що їхні країни повинні підтримати Україну, надаючи їй зброю для захисту від російської агресії. У березні, невдовзі після початку війни, цей показник становив 56%.

Натомість у Німеччині у вересні схвалення поставок зброї вперше впало нижче 50% (48%, у березні – 57%).

Найнижчий показник в Італії – 36%. З іншого боку, схвалення залишається на стабільно високому рівні у безпосереднього сусіда України – Польщі – 76%.

Опитування є репрезентативним для ЄС в цілому та семи держав-членів: Бельгії, Франції, Німеччини, Італії, Нідерландів, Польщі та Іспанії. Воно публікується у співпраці з бельгійським Фондом короля Бодуена.

Нагадаємо, уряд Німеччини хоче передати Україні більше самохідних артилерійських установок "Gepard" для захисту від російських атак.

Свіжі дописи

  • Новини

Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів за “данською моделлю”

Міністр оборони України Рустем Умєров під час робочої поїздки до Швеції провів низку результативних зустрічей… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Зимова єПідтримка: у Мінекономіки роз’яснили, як отримати 1 000 гривень від держави

Міністерство економіки України оприлюднило деталі отримання одноразової допомоги від держави "Зимова єПідтримка". Про це повідомляє Мінекономіки,… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

У ЗСУ спростували інформацію про ймовірну присутність північнокорейських військових на Харківщині

Інформація про нібито присутність військовослужбовців Північної Кореї на території Харківської області не відповідає дійсності. Про… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

У трьох районах Києва не працює сигнал повітряної тривоги: у чому причина?

В окремих частинах Святошинського, Шевченківського та Соломʼянського районів Києва тимчасово не працюватиме система оповіщення населення… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Легендарний “Щедрик” українського композитора Леонтовича прозвучав у святковій рекламі Chanel

Легендарна різдвяна пісня «Щедрик» авторства українського композитора Миколи Леонтовича стала музичною основою святкової реклами модного… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Львівська бібліотека зібрала понад 350 дитячих малюнків та листівок для військових на передовій

Нещодавно у Львівській муніципальній бібліотеці провели збір листівок, малюнків та оберегів для захисників та захисниць.… Читати більше

Friday November 22nd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.