Про це пише Рубрика.
На 15 ілюстрованих сторінках – події, що відбуваються в Україні після 24 лютого 2022. Герої цієї історії кияни 15-річний Юрко та його сестра 7-річна Мирослава.
Разом з ними читача ведуть сюжетом коміксу герої-символи, серед яких "Привид Києва", "Волонтер". За сюжетом, заснованим на реальних подіях діти тікають від війни.
Вони намагаються знайти безпечне місце у селах Київщини. Бачать на власні очі, як знущалися з тварин з екопарку Харківщини, що зробили росіяни із заповідними зонами Херсонщини, водами Донеччини та Луганщини.
Безпосередньо створювала самі малюнки Ярина Каторож. Працювала над коміксом пів року. Усе малювала вручну, аквареллю та лінерами.
"Цей стиль я не вигадувала власне для коміксу, працюю в ньому довгий час. Люблю поєднувати ніжність акварелі з чіткою лінійною графікою.
Так здебільшого ілюструю книги, в цьому ж стилі створюю листівки та картини. Хотілося, щоб комікс виглядав приємно, гармонійно та привертав увагу", – розповідає ілюстраторка.
Ярина також додає, що було складним в роботі.
"Не завжди легко було зосередитися на створенні красивого через новини. Частину ілюстрацій намалювала, сидячи в ванній під час повітряних тривог", наголосила вона.
Засновниця проєкту, в рамках якого створили такий комікс, Наталя Ярошенко. Вона розповіла про ідею створення коміксу.
"Мені давно хотілося створити графічну історію, яка б стосувалася екології. Для того, аби зробити цю тему не просто доступною, але і конкретною, її найлегше подавати в графіці, малюнками". підкреслила Наталя.
Сама ж засновниця понад рік проводить своє наукове дослідження з популяційної екології в Касселі (Німеччина) і зізнається, що студенти тут проявляють мінімальне зацікавлення до серйозних проблем.
Вона розраховує, що проєктом, зокрема коміксом зацікавиться студентство, яке навчається в Україні і які мають інтерес до розслідування екоцидів.
"Ми хочемо впливати на молодь, аби та могла поширювати свій вплив саме там, де знаходиться, адже зараз багато молоді за кордоном. І дуже часто молодь з інших куточків світу не розуміє масштаби катастрофи", –
розповідає Наталя.
Комікс можна переглянути за посиланням: https://linktr.ee/enWAR_mental.
Також організатори планують оформити проєкт англійською та німецькою мовами й зробити наклад коміксів для університетів та бібліотек.
Довідка
Комікс – частина проєкту enWAR_mental, який розповідає про вплив воєн у XXI сторіччі, досвід повоєнного відновлення, інформує про екоциди росіян в Україні. Долучитись до нього можна в соціальній мережі Інстаграм.
Проєкт "enWAR_mental" здійснюється за підтримки Європейського Союзу в рамках Стипендіальної програми ЄС для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.