У Лондоні відбулася Конференція із запобігання сексуальному насильству: Зеленська взяла участь у заході
Під час візиту до Великої Британії перша леді України Олена Зеленська взяла участь у Конференції із запобігання сексуальному насильству під час конфліктів (PSVI Conference).
Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу ОПУ.
Зазначають, що перша леді виступила в межах панелі "Підтримка врятованих".
Вона присвятила свою промову допомозі тим, хто пережив сексуальне насильство під час війни, яку розв'язала росія в Україні.
PSVI Conference відбувається в Лондоні 28-29 листопада 2022 року.
Вона має чотири основні теми:
- посилення глобального реагування,
- профілактика,
- справедливість та відповідальність,
- підтримка врятованих і дітей, народжених унаслідок сексуального насильства, пов'язаного із конфліктом.
У дискусійній панелі разом із дружиною Президента взяли участь:
- Її Королівська Високість Графиня Весекська,
- доктор Деніс Маквеге,
- виконавча директорка Глобального фонду тих, хто вижив, Естер Дінгеманс,
- спеціальний представник Прем'єр-міністра з питань запобігання сексуальному насильству в конфліктах Айна Джасік,
- державний міністр Великої Британії (Близький Схід, Північна Африка, Південна Азія та ООН) лорд Ахмад Вімблдонський.
"Це особливо болюча для нас тема. Розв'язана росією в Україні війна принесла насильство різних видів. Через російські ракети кожен українець не знає, чи повернеться з роботи, чи прокинеться в себе вдома.
Десятки тисяч наших громадян пережили страх і відчай, тортури та втрати в окупації. Але те насильство, про яке поговоримо ми, – особливо тяжке.
Бо постраждалим завжди важко про нього говорити й свідчити. Жертвам зґвалтувань говорити про це найважче", – сказала перша леді.
Вона наголосила, що нині Офіс Генерального прокурора України задокументував понад 100 випадків сексуального насильства. Наймолодшій жертві – всього 4 роки, а найстаршій – 85.
"Наші слідчі ретельно збирають і документують усю інформацію. Це лише ті випадки, коли жертви знайшли в собі сили давати свідчення.
На думку психологів, людина, яка пережила насильство, може свідчити, лише коли почувається в цілковитій безпеці. Тож нам треба створити таку безпеку для наших постраждалих", – додала Олена Зеленська.
Дружина Президента закликала світову спільноту допомогти у підтримці жертв російського насильства.
"В Україні створюються центри допомоги врятованим, зокрема жертвам насильства. Але наші громадяни зараз рятуються від війни не лише в Україні, а й по всьому світу.
Серед українців на ваших вулицях ви можете побачити жертв насильства і навіть не здогадуватися про це, а вони побояться просити про спеціальну допомогу. Тож тепер нам потрібна підтримка у створенні центрів допомоги врятованим за кордоном.
Ми хочемо почати з Німеччини, Чехії та інших країн Європи. Ми бачимо чотирикутник організаторів, які могли б це втілити: Українська держава (плюс наше консульство або посольство в країні), міжнародна організація-донор, уряд країни, українська громадська організація в країні, яка допомагає переселенцям", – розповіла вона.
Перша леді зазначила, що сексуальне насильство з боку росіян в Україні – не випадковість чи тимчасове відхилення.
"Це різновид їхньої зброї, якою вони воюють з Україною та нашими людьми. І нам потрібна допомога в донесенні цієї інформації до світу", – наголосила дружина Президента.
Напередодні Конференції відбулася вечеря для її учасників на запрошення Графині Весекської.
Крім того, у перший день візиту Олена Зеленська провела зустріч із державним секретарем у закордонних справах і справах Співдружності націй та розвитку Великої Британії Джеймсом Клеверлі.
Перша леді подякувала державному секретарю за його нещодавній візит в Україну, а також британському уряду – за вагому військову та гуманітарну підтримку України протягом усіх місяців російського вторгнення.
"Ми в Україні дуже цінуємо надану Великою Британією оборонну підтримку, яка допомагає нам вистояти у війні. Я знаю, що ви детально обговорювали питання про зброю з Президентом Володимиром Зеленським під час вашого візиту в Україну. Єдине, про що я хочу вас попросити, – допоможіть нам якнайшвидше створити "повітряний щит" над Україною. Щоб урятувати життя мирних українців, убезпечити критичну інфраструктуру", – сказала вона.
Під час зустрічі перша леді України подякувала за підтримку Лондоном резолюції Генасамблеї ООН щодо механізму компенсації збитків, завданих Україні агресією рф.
А також закликала Велику Британію визнати росію державою-терористом. І підтримати ініціативу України зі створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.