Чому береги річок — це погане місце для поля?
Використання берегів річок у господарських цілях може призвести до знищення берегових екосистем, цвітіння води, загибелі водної біоти й навіть — до зникнення самих річок
Органи місцевого самоврядування знову продають природоохоронні території. Зокрема прибережні захисні смуги та заплави річок, 427 га яких виставлено на продаж у 2022 році. 102 га вже встигли розорати.
Природоохоронці засуджують таке рішення влади, адже річки та їх околиці – надзвичайно цінні екосистеми. Вони є як екологічними коридорами (шляхами міграції), так і постійними місцями перебування тварин. Навіть національне законодавство визнає природну цінність навколоводних земель. Також раніше "Рубрика" писала, що розораність прибережних територій — одна з причин зникнення та зневоднення річок. Ці території варто захищати, а не продавати.
Екологи з Української природоохоронної групи пояснюють, чому:
"Місцеві часто запитують: «Як сталося, що наша річка зацвіла, замулилась і майже пересохла?». Відповідь проста. Оскільки Держгеокадастр, землевпорядники, ОТГ та аграрії ігнорують Закон України та міжнародні зобов'язання, під час опадів і вітру до водойм розораними берегами річок та заплавами потрапляють добрива та пестициди. Вони і сприяють цим процесам. Це одна з причин, чому зникають малі річки, які дуже чутливі до змін у довкіллі", — пояснюють вони.
Саме тому природоохоронці пропонують просте рішення для громад: не продавати ділянки, які є прибережними захисними смугами та заплавами річок.