Країни ЄС у вересні імпортували білоруських меблів на понад 10 мільйонів євро: потрібні жорсткіші санкції

Найбільші європейські рітейлери меблів продовжують продавати продукцію з білорусі. Лише у вересні цього року країни ЄС, такі як Німеччина, Франція, Бельгія та інші, імпортували білоруських меблів на понад 10 мільйонів євро. Мова йде у тому числі про продукцію, вироблену примусовою працею в'язнів білоруських виправних колоній. Зокрема політв'язнів режиму лукашенко.

Про це свдчить нове розслідування британської організації Earthsight.

Розслідування Earthsight допомогло встановити зв'язок між примусовою працею в'язнів у білорусі та більшістю великих меблевих рітейлерів Європи, таких як IKEA, BUT, Poco та XXXLutz. Факти свідчать, що понад 8000 тисяч ув'язнених у білоруських виправних колоніях активно задіяні у рубці лісу та виробництві продукції з деревини, у тому числі меблів.

Як самі ув'язнені, так і джерела у керівництві білорусі розповіли Earthsight, що білоруські виправні колонії тісно пов'язані з двома державними деревообробними заводами, які у свою чергу напряму чи опосередковано постачають свою продукцію в ЄС.

Earthsight вдалося зібрати свідчення того, що саме у цих колоніях утримується чи утримувалося чимало політв'язнів режиму лукашенко. Наприклад, правозахисник Олесь Біляцький, який у 2022 році отримав Нобелівську премію миру. Нинішні та колишні ув'язнені свідчать, що у колоніях поширені тортури, жорстоке поводження з політв'язнями, а умови примусової праці є жахливими.

У 2022 році, після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, білорусь потрапила у міжнародну ізоляцію. IKEA заявила про відмову від використання білоруської деревини. Після закликів 125 громадських організацій з України та всього світу, ЄС та деякі інші країни запровадили санкції проти деревини як з білорусі, так і з росії.

Однак запроваджені санкції є неповними. Зокрема, вони не стосуються меблів. Чим і користується режим лукашенко. Earthsight демонструє, що лише у вересні 2022 року європейські компанії, зокрема з Німеччини, Франції, Польщі, Бельгії та інших країн, імпортували білоруських меблів на понад 10 мільйонів євро. Ця продукція, у тому числі вироблена у виправних колоніях, продається більшістю великих меблевих рітейлерів ЄС.

На думку Earthsight, ЄС має терміново розширити перелік санкцій на деревну продукцію з білорусі, зокрема включивши меблі, папір та деревну масу. Це продиктовано не тільки порушенням прав людини під час виробництва таких меблів, але й співучасті  білорусі у російському вторгненні в Україну.

Важливо, що аналогічне стосується і деревної продукції з росії – встановлені ЄС санкції є неповними і також дозволяють торгівлю дерев'яними меблями та деякою іншою продукцією.

Свіжі дописи

  • Новини

Зеленський назвав кількість ракет та безпілотників, запущених росією під час атаки

У ніч на 17 листопада російські загарбники загалом запустили близько 120 ракет та 90 дронів:… Читати більше

Sunday November 17th, 2024
  • Новини

Окупанти масовано вдарили по теплоелектростанціях ДТЕК: є значні пошкодження обладнання

17 листопада під час масованої ракетної атаки на Україну російські війська вдарили по кількох теплоелектростанціях… Читати більше

Sunday November 17th, 2024
  • Новини

“Кинджали”, “Іскандер-М” і не тільки: у КМВА розповіли про наслідки атаки рф на столицю

17 листопада російська федерація вчергове здійснила масштабну комбіновану атаку на територію України, завдавши ударів крилатими,… Читати більше

Sunday November 17th, 2024
  • Новини

Унаслідок удару рф на Волині та Вінниччині є влучання по енергетиці, на Львівщині – пожежа, Одеса частково без світла

Уранці 17 листопада внаслідок масованої ворожої атаки зазнали влучань по енергооб'єктах Волинська та Вінницька області.… Читати більше

Sunday November 17th, 2024
  • Новини

Генштаб: на Покровському та Курахівському напрямках ЗСУ відбили 57 атак ворога

Минулої доби, 16 листопада, ворог найактивніше наступав на Покровському, а також Курахівському напрямках: там відбулося… Читати більше

Sunday November 17th, 2024
  • Новини

Енергетики заявили, що ціллю масованої ракетної атаки стала енергосистема України

17 листопада окупанти запустили масовано ракети різних типів та БпЛА, атакуючи об’єкти генерації та передачі… Читати більше

Sunday November 17th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.