Фото: ДПСУ
Про це пише Рубрика, посилаючись на Державну прикордонну службу України.
"Республіка Білорусь продовжує підтримувати штучно створену міграційну кризу та умисно створює умови для спроб незаконного перетину кордону мігрантами.
До таких провокацій прикордонники України спільно з іншими правоохоронними органами готувались ще з минулого року, хоч найбільше потерпають від цього країни ЄС.
Неодноразово наголошувалося, що суміжна країна може в будь-який момент направити потоки мігрантів в напрямку України.
Примітно, що мігрантам активно в незаконних подорожах сприяють білоруські прикордонники та правоохоронці", наголосили у пресслужбі.
Прикордонники повідомили про те, що відбулося на державному кордоні затримання групи нелегальних мігрантів – вихідців з Південно-Східної Азії.
Під час виконання завдань українські захисники кордону помітили доріжку слідів, що вела з території Білорусі, виявили та зупинили шістьох іноземців. Як надалі з'ясувалось, вони громадяни Пакистану та Бангладеш.
Затримані чоловіки повідомили, що територією Білорусі їх до кордону з Україною на автомобілі довезли особи у військовій формі.
За їх припущенням, це були представники прикордонної служби РБ. Далі їм вказали, в якому напрямку мігранти мають прямувати.
Окрім цього, перебуваючи в Білорусі, вони контактували з представниками правоохоронних органів, які організовували їх незаконний маршрут і які наказали їм після незаконного перетину державного кордону зателефонувати та повідомити про своє місцеперебування.
Це підтверджується і переписками в месенджерах в телефонах іноземців. Зі слів мандрівників, до цього вони без успіху намагалися потрапити в Польщу, теж за сприяння білоруських правоохоронців.
"Проте довгою подорож у мігрантів не вдалася, відразу після незаконного перетину кордону вони були затримані українськими прикордонниками.
Наразі із затриманими нелегалами проводяться відповідні заходи перевірки та встановлюються всі обставини спроби незаконного перетину кордону та хто сприяв їм у такій подорожі", підкреслили у ДПСУ.
Довідка
Нагадаємо, що восени 2021 року на кордоні Польщі з Білоруссю склалася кризова ситуація із тисячами мігрантів, яких білоруські силовики супроводили до держмежі.
Кілька разів мігранти намагались штурмувати польський кордон.
Рада національної безпеки та оборони України обговорила дії України у відповідь на міграційну кризу, що склалась на кордоні Білорусі та Польщі. Україна посилила охорону кордону з Білоруссю 8,5 тисячами додаткових військових і поліцейських.
У ДПСУ припускали, що Білорусь може використати "мігрантів" як зброю проти України.
У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше
В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше
Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що на тимчасово окупованих територіях України… Читати більше
В Запорізькому училищі створили колекцію одягу зі скіфськими мотивами. 12 лютого у Парижі сукні представили… Читати більше
Британська розвідка спростувала слова глави кремля володимира путіна про те, що війська рф нібито перейшли… Читати більше
СБУ за три роки війни викрила 102 агентурні мережі ворога. Деякі з них готували замахи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.