Про це заявив спецпосланник чинного голови ОБСЄ Артур Дмоховський на засіданні ПА ОБСЄ у Варшаві, передає "Укрінформ".
"Неоголошена, неспровокована варварська війна в регіоні ОБСЄ становить найбільшу екзистенційну загрозу для організації з моменту її заснування", – зазначив дипломат.
За його словами, нещодавня загибель двох громадян Польщі чітко демонструє, що війна, яку веде росія, становить безпосередню загрозу безпеці не лише України, а й інших країн.
"Захищаючи жертву – Україну – та протиставляючи себе агресору – росії, ОБСЄ захищає також заснований на правилах міжнародний порядок. Це записано в основоположних принципах організації, які є засадами міжнародної безпеки та стабільності. російська агресія зруйнувала засади сучасної концепції безпеки, жодні механізми та заходи не змогли запобігти цій атаці в серці регіону ОБСЄ", – констатував Дмоховський.
Він указав, що російська агресія також посилює суперечки та напругу серед учасників організації.
Водночас у Варшаві переконані: механізми ОБСЄ, навіть якщо вони виявилися неефективними для запобігання цій війні, можуть знадобитися в майбутньому. Для цього потрібна адаптація організації, проте у цьому зв'язку можна обговорювати лише модернізацію робочих методів, але не принципи. Функції ОБСЄ зараз працюють в аварійному режимі, зазначив дипломат, але тенденція не є незворотною, якщо з'явиться політична воля.
"Є одна умова: російська армія мусить піти з території України, а росія має поважати міжнародне право. Адаптація і модернізація ОБСЄ не має дозволяти поступок і умиротворення", – підкреслив представник МЗС Польщі.
"На тлі драматичних фактів звірств, які чинить росія, доки вона не вирішить змінити свою поведінку, навряд чи можна уявити і прийняти повернення до business-as-usual на терені ОБСЄ", – додав Дмоховський.
Він звернув увагу на те, що однією з цілей російської тактики в ОБСЄ було закрити її структури в Україні. Тож для Польського головування було важливим зберегти присутність у нащій державі.
Дипломат також висловив задоволення з того приводу, що програма підтримки України буде продовжена як ключовий елемент результатів Польського головування.
Довідка
20-те осіннє засідання Парламентської асамблеї ОБСЄ відбувається 24-26 листопада у Варшаві. До його делегатів у перший день роботи звернувся Президент України Володимир Зеленський, який закликав усунути будь-яку можливість для прибічників терору брати участь у діяльності ПА ОБСЄ.
Кіт Келлог, якого обраний президент США Дональд Трамп вирішив призначити спеціальним посланцем щодо України, прагне… Читати більше
Гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський висунув пропозицію створити марку «Будапештський меморандум — це х…я» після інтерв’ю… Читати більше
9-річний Роман Олексів, який отримав опіки 45% поверхні тіла внаслідок ракетного удару рф по Вінниці… Читати більше
Операція ЗСУ, яка триває п'ять місяців на території Курської області рф, суттєво змінює всю оперативну… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський візьме участь у зустрічі у форматі "Рамштайн", яка відбудеться вже завтра,… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом Аль… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.