Про це повідомив міністр оборони Олексій Резніков у Facebook.
"Станом на 17 листопада 2022 року Міністерство оборони не тільки забезпечило поточні потреби Збройних сил, але й сформувало і вже пару місяців підтримує для армії резерв у вигляді понад 200 тис. бронежилетів і понад 100 тис. шоломів… Ми вдосконалюємо логістику, у тому числі – через впровадження натівської програми Logfas. Ми детально пояснюємо логіку наших дій партнерам і будуємо систему проектів підтримки на середній та довгий терміни. Це залучає економічний потенціал вільного світу на користь України. Росія на цьому полі програє", – зазначив міністр.
За його словами, резерв потреб ЗСУ буде поступово зростати відповідно до запитів. Взимку 2022 року українські виробники бронежилетів були спроможні виготовити 3-5 тис. одиниць броні на місяць. Що абсолютно не відповідало запитам військових. Весною Міноборони зробило багато, щоб українські виробники бронезахисту змогли зберегти і наростити виробничі потужності.
"Наступного року Україна буде здатна самостійно забезпечити усі потреби сил оборони у бронежилетах та шоломах. Імпорт за необхідності може стати точковим доповненням. На столі переді мною – екземпляри шоломів і бронежилетів українського виробництва, які відповідають 4 та 6 класу захисту за стандартами НАТО. Підкреслюю. Те, що ви бачите – не імпортовано і далі зібрано-зшито. А вироблено. Від сталевих і керамічних плит до тканини, фурнітури, спеціальних ниток тощо", – сказав Резніков.
Міністр повідомив, що наразі в Україні відсутня можливість виробляти тільки один специфічний компонент, оскільки немає відповідних технологій у хімічній промисловості. Наразі також тестується бронежилет 6 класу захисту з керамічними плитами і низкою новацій, які знижують навантаження на спину і дозволяють одним рухом швидко скинути захист. Резніков зазначив, що під час активної фази війни Україна де-факто стала незалежною в одному з важливих елементів забезпечення захисників.
"Ми намагаємось застосовувати подібну стратегію скрізь, де це обґрунтовано. Щоб Україна максимально спиралася на свій потенціал і розвивала його. У першу чергу – у процесі забезпечення озброєнням та військовою технікою. Зокрема, Міноборони ініціювало та забезпечило ухвалення рішення Уряду, яке значно спростило процес випробування та прийняття зразків на озброєння чи постачання. Наступним кроком буде перегляд усіх існуючих ДКРів (дослідно-конструкторських розробок), щоб залишити фінансування тільки тих, які дійсно зорієнтовані на результат. А також зміна підходу до реалізації ДКР", – зазначив міністр.
Попереду, за словами Резнікова, дуже непростий період: "Ворог вдається до терору, щоб спричинити гуманітарну кризу. Але баланс вже змінився. Росія приречена на поразку. Україна обов'язково переможе. Працюємо над тим, щоб світ сприйняв українське бачення перемоги, і вона настала якомога швидше".
У Кривому Розі понад 130 тисяч абонентів залишилися без тепла через аварійну ситуацію: без опалення… Читати більше
У неділю, 24 листопада, в Румунії розпочався перший тур виборів Про це інформує Рубрика, посилаючись… Читати більше
Протягом минулої доби, 23 листопада, на фронті російські окупанти найбільше тиснули на Покровському та Курахівському… Читати більше
Учасники Кліматичного саміту ООН COP29, який відбувався в Дубаї, досягли важливого рішення щодо кліматичного фінансування.… Читати більше
У ніч на 24 листопада російські загарбники вкотре атакували Київ безпілотними літальними апаратами. Ворожі дрони… Читати більше
Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.