Про це повідомляється на сайті RAU.
За останній місяць, внаслідок віялових відключень електроенергії, була значно дестабілізована робота продуктового рітейлу. Компанії понесли значні збитки, однак це ні в якому разі не вплине на якість продуктів харчування, які реалізують мережі. Пріоритетом залишається споживач та належний доступ до продуктів харчування. Однак, сьогодні важливо державі та бізнесу об'єднати зусилля для знаходження оптимальних рішень, включення продуктових мереж до переліку об'єктів, що не підлягають відключенню від електроенергії. Також бізнес очікує на зниження державного регулювання, яке впливає на фінансову стабільність роботи підприємств.
Вже дев'ятий місяць основною метою роботи роздрібної галузі фуд-рітейлу залишається забезпечення продовольчої безпеки та наявності достатньої кількості продуктів харчування на полицях магазинів для населення. З перших днів війни торгові мережі продуктового рітейлу взяли на себе функцію забезпечення населення продуктами харчування (попри значні збитки у вигляді знищених торгових точок, розподільчих центрів, втраченого товару та падіння ліквідності, зриву поставок). Однак, за останній місяць в наслідок російської агресії в нашій державі значно постраждала енергетична інфраструктура, відбуваються віялові відключення світла, які напряму впливають на роботу продуктових магазинів та можливість доступу споживачів до необхідних продуктів харчування.
Учасники Асоціації з розумінням відносяться до ситуації, що виникла і максимально сприяють зниженню споживання електроенергії в магазинах (вже відключені вивіски, сітілайти, лайтбокси, істотно обмежено освітлення магазинів всередині, вимкнено холодильники з напоями, обмежено споживання електропостачання в службових, підсобних приміщеннях, знижено навантаження на електромережу шляхом переведення роботи виробничих цехів з денної на нічну зміну, інформування на постійній основі персоналу щодо необхідності скорочення електроспоживання згідно з розробленими інструкціями).
За отриманою інформацією від учасників ринку продуктового рітейлу, віялові відключення в окремих регіонах сягнули від 70% до 90% роботи торгових точок в мережах, що стало причиною простою магазинів до 50% робочого часу. Такий виклик для всієї галузі спричинив суттєве падіння товарообороту ( є приклади падіння середньоденного обороту загально по мережі на 30%), що погіршує і так вкрай важкий фінансовий стан.
На сьогодні, за інформацією окремих мереж, додатковими приладами подачі електроенергії забезпечено тільки від 3 % до 20 % від наявної кількості магазинів в мережі, на що витрачено до 100 млн. грн. по кожній з мереж (в залежності від кількості торгових точок та % придбаних генераторів, необхідності обладнання розподільчих центрів). При цьому, за оцінками учасників асоціації, для забезпечення стабільної роботи магазинів, ще потребуються додаткові інвестиції по кожній компанії на закупівлю дизельних генераторів та їх обслуговування, що наприклад, лише по одній з мереж сягає до 400 млн грн.
Закупівля генераторів не єдина проблема, яка сьогодні постала перед бізнесом, оскільки забезпечення роботи магазинів шляхом використання генераторів призводить до зростання витрат на електроенергію в 3-4 рази. Фінансові можливості бізнесу залишаються вкрай обмеженими, що може призвести до ситуації відсутності можливості закупки генераторів та пов'язаних з ними додаткових витрат на забезпечення їх роботи. Таким чином мережі будуть вимушені тимчасово закривати магазини та скорочувати персонал.
В свою чергу, для продовольчого рітейлу залишається пріоритетом належний доступ споживачів до продуктів харчування за будь-яких умов та забезпечення стабільності роботи галузі в інтересах громадян України.
Варто зазначити, що спроможність галузі рітейлу по реалізації стабільних об'ємів продажу товарів безпосередньо впливає на роботу постачальників та збуту їх продукції, сплати податків як з боку рітейлу, так і з боку постачальників.
З метою недопущення погіршення стану мереж через енергетичну кризу та зменшення ризиків дестабілізації роботи галузі, Асоціація рітейлерів України звернулась до державних органів влади з проханням знайти компромісне рішення та підтримати галузь шляхом:
У Львові, у реабілітаційному центрі Unbroken, щелепно-лицеві хірурги провели унікальну реконструкцію обличчя 39-річному захиснику Володимиру… Читати більше
Всеукраїнський гуманістичний рух "UAnimals" створив платформу, де можна з нагоди дня народження чи іншого свята… Читати більше
У суботу, 9 листопада, о 13:00 БФ “Гуркіт” спільно з Музеєм війни та Артхаус Трафік… Читати більше
У Чернігівській області відбудували один з трьох мостів через річку Десна, який був зруйнований під… Читати більше
У Чернівецькій області розпочав роботу новий реабілітаційний центр для захисників і захисниць, які потребують медичної… Читати більше
З початку 2024 року Сили оборони України знешкодили 3 179 танків російської армії, що дорівнює… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.