Стало відомо про деталі проєкту щодо засудження війни росії проти України, який підготувала G20

Оприлюднили спільний проєкт лідерів G20 щодо засудження російської агресії проти України, з якого слідує, що деякі країни мають "інші погляди й різні оцінки ситуації та санкцій"

Про це йде мова у проєкті спільної заяви G20 за підсумками зустрічі, з якою ознайомилися видання Financial Times та Bloomberg.

Нагадаємо, що 15 листопада стартував на індонезійському острові Балі саміт Великої двадцятки.

У проєкті підсумкової заяви вказують про неприпустимість застосування чи загрози застосування ядерної зброї.

"Мирне вирішення конфліктів, зусилля щодо врегулювання криз, а також дипломатія та діалог мають життєво важливе значення. Нинішня епоха не має бути епохою війни", підкреслюють в тесті документа.

Як зазначають, у спільній заяві, підготовленій до саміту G20 більшість країн G20 мають намір засудити війну росії в Україні, розпочату рф на чолі з її диктатором путіним.

У документі наголошують, що війна, розв'язана росією, "завдає величезних людських страждань" і "погіршує наявні проблеми у світовій економіці".

Financial Times зауважує, що документ ще не підписали лідери G20. Його лише погодили делегати увечері 14 листопада.

Своєю чергою Bloomberg додає, що у проєкті наводяться компромісні формулювання.

Для того, щоб заяву підписали якнайбільше учасників, а саміт не став першим в історії комюніке, який завершився без спільного.

Окрім того, у документі пояснюють, що деякі країни мають "інші погляди і різні оцінки ситуації та санкцій".

"Більшість членів різко засудили війну в Україні та підкреслили, що вона завдає величезних людських страждань і посилює наявні проблеми у світовій економіці, обмежуючи зростання, збільшуючи інфляцію, порушуючи ланцюжки постачання, посилюючи енергетичну та продовольчу нестабільність та підвищуючи ризики для фінансової стабільності", – пише Bloomberg.

Саміт G20

Зазначимо, що одна з найважливіших зустрічей у межах G20 відбулася ще вчора.

Саме тоді, президент США Джо Байден зустрівся з лідером Китаю Сі Цзіньпіном. Байден та Сі говорили про відносини між країнами та важливість їхньої ролі у розв'язанні глобальних проблем.

Тема війни в Україні залишається однією з ключових на зустрічі.

Як писала Рубрика, Президент України Володимир Зеленський вже звернувся до учасників саміту G20.Він заявив, що зараз настав час, коли можна закінчити руйнівну війну.

Також Зеленський у своїй промові наголосив, що зараз важливо не дати росії перечекати та наростити сили, а потім розпочати нову серію терору.

Крім того, український лідер запропонував 10 пунктів умови миру з росією. Зокрема, рф повинна вивести свої війська з української території та сплатити репарації Україні за завдану шкоду.

Свіжі дописи

  • Новини

Мовний бар’єр і не тільки: Британська розвідка назвала проблеми, з якими зіткнуться військові КНДР у рф

Північнокорейські військові, які будуть воювати проти України, матимуть проблеми із сумісністю з російськими військами та… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Україна та Естонія посилюють співпрацю щодо повернення полонених і депортованих українців

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - Міністр юстиції України Ольга Стефанішина під час… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

У “Резерв+” стався збій: у Міноборони назвали причину

1 листопада у застосунку Міністерства оборони України "Резерв+" через бета-тест з отримання відстрочок від мобілізації стався… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Ворог атакував безпілотником багатоповерхівку в Сумах: є поранені

Армія рф ввечері вдарила безпілотником Shahed по 9-поверховому будинку в Сумах. Попередньо, відомо про 5… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Армія рф у жовтні втратила в Україні військової техніки на понад $2,7 млрд

Російські окупанти у жовтні зазнали найбільших втрат у бойових броньованих машинах від початку широкомасштабного вторгнення… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Українські експерти з охорони памʼяток звернулись до ЮНЕСКО через влучення ракети в будівлю Держпрому в Харкові

Український національний комітет ICOMOS звертається до світової спільноти, аби захистити культурну спадщину України. Про це… Читати більше

Friday November 1st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.