У Києві відкрили Центр допомоги врятованим: як працює це рішення
Люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.
Про це повідомляє КМДА.
У чому проблема?
Від початку повномасштабної війни в Україні понад 7 мільйонів осіб залишили свої домівки у пошуках прихистку. Люди виїжджають із зони бойових дій, з окупованих територій. Зокрема, в Києві з 24 лютого таких осіб вже 200 тисяч. Вимушено переселені особи часто потребують як і психологічної допомоги, так і матеріальної.
Яке рішення?
У Києві відкрили Центр допомоги врятованим, де люди, котрі виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку. Участь у відкритті взяла Перша Леді України Олена Зеленська. Центр стане своєрідною "точкою входу" до отримання багатьох послуг для вимушених переселенців, які покинули свої домівки через війну.
Як це працює?
За словами Марини Хонди, заступниці голови КМДА, у Центрі допомоги врятованим, люди, які постраждали від війни, зможуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку. Психологи та юристи безкоштовно надають конфіденційну допомогу. Також люди можуть отримати інформацію про медичні послуги, гуманітарну допомогу, допомогу з поселенням.
У чутливих випадках, таких як сексуальне насильство під час війни, спеціальні кейс-менеджери на довгостроковій основі допомагають постраждалим подолати посттравматичний синдром і повернутися до нормального життя.
Центр працює за адресою: вулиця Райдужна, 6-А. Розклад роботи: 9:00 –17:00 (будні), 9:00 – 15:00 (вихідні).
Варто зазначити, що це вже четвертий Центр допомоги врятованим в Україні.
Фото: КМДА