Про це пише "Радыё Свабода".
Як зазначили у виданні, відповідну постанову №271 опубліковано на Національному правовому порталі РБ.
У постанові наголошують, що мотивацією для таких дій стало те, що нібито це гасло "30-ї дивізії Ваффен-СС (російська №2, вона ж білоруська №1).
Дивізія складалася в основному з колишніх бійців частин "Білоруської національної оборони" та використовувалася в антипартизанських операціях".
Таким чином білорусам забороняється "кричати "Жыве Беларусь!" і відповідати "Жыве" з підняттям правої руки з витягнутою долонею.
Однак незрозуміло, чи відноситься до "нацистського" вигук без підняття правої руки, і відповідь не "Жыве!", а "Жыве вечна!", який використовується набагато частіше, зазначає видання.
Режим Лукашенка продовжує боротьбу з національними символами.
Після фактичної багаторічної заборони на використання біло-червоно-білого прапора і нещодавнього затримання чоловіка за слід на машині від наклейки з емблемою "Погоня", влада перейшла на патріотичне гасло.
Нагадаємо, що у 2020 році на акціях протесту у Білорусі сотні тисяч людей скандували патріотичні гасла, які давно стали традиційним привітанням у патріотичних колах.
Чому це важливо
Нинішня влада Білорусі вже багато років намагається за допомогою пропаганди представити національні символи Білорусі, що з'явилися задовго до Другої світової війни, як символ нацистів.
При цьому факт тісної військово-політичної співпраці СРСР і нацистської Німеччини перед війною замовчують.
Довідка
У сучасному вигляді вираз "Жыве Беларусь!" уперше прозвучав у вірші найвідомішого білоруського письменника Янки Купали, написаному в 1905-1907 роках. "Гэта крык, што жыве Беларусь":
"А вот як не любіць гэта поле, і бор,
І зялёны садок, і крыклівую гусь!..
А што часам тут страшна заенча віхор, —
Гэта енк, гэта крык, што жыве Беларусь!".
Міністерство внутрішніх справ у співпраці з Музеєм Голодомору оцифрувало та оприлюднило тисячі кримінальних справ, пов’язаних… Читати більше
Київський зоопарк став новою домівкою для рисі, на ім'я Степан, яка понад п'ять років жила… Читати більше
Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс вручив престижну нагороду UK Women in Defence українським… Читати більше
До 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років Український інститут національної пам'яті підготував соціальну рекламну кампанію, метою… Читати більше
Міністерство оборони України активно розвиває підготовку операторів безпілотних літальних апаратів. Станом на сьогодні вже 33… Читати більше
23 листопада Литва та Україна підписали стратегічно важливий Меморандум про взаєморозуміння, що передбачає фінансування виробництва… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.