Національна платформа NADIYNO допоможе українцям з цифровою безпекою

У вівторок, 8 листопада, у Києві ГО «Інтерньюз-Україна» презентувала безплатний інструмент підтримки українців із цифрової безпеки — онлайн-платформу NADIYNO

Ресурс покликаний підвищити цифрову грамотність і подолати актуальні онлайн-загрози громадян. У базі знань платформи поради із захисту персональних даних і пристроїв, готові рішення в складних ситуаціях та перевірені актуальні рекомендації. До того ж користувачі зможуть отримати підтримку від операторів гарячої лінії та інших фахівців з цифрової безпеки у чаті або через форму-звернення. Нині ресурс працює в тестовому режимі.

Платформа NADIYNO стане відповіддю на цифрові виклики, які під час повномасштабної війни стали особливо помітними. «У жовтні 2022-го ми оцінили цифрові потреби українців.* 64% опитаних потрапляли в кризові ситуації, пов'язані з онлайн-безпекою. Рівень цифрових навичок 53% респондентів виявився нижче середнього. А популярні месенджери — Viber, Telegram і Facebook Messenger — найменш захищені та не підходять для передачі чутливої інформації», — пояснює мету проєкту його менеджерка Катерина Цибенко.  

Жителі тимчасово окупованих територій України також можуть звернутися по допомогу до фахівців NADIYNO. Окрім цього, на сайті є рекомендації, що стануть їм у пригоді. Наприклад, які месенджери варто обрати, як підготуватися до перевірки смартфона та уникнути прослуховування в окупації. 

«На окупованих територіях не працюють українські мобільні оператори, а російські SIM-карти видають за паспортом. Небезпечно обговорювати військові чи політичні питання. Окупанти часто отримують доступ до пристроїв та акаунтів мешканців — вони можуть вести акаунти й робити фейкові дописи», —  зауважують експерти ГО «Інтерньюз-Україна». 

Організація реалізує платформу в межах проєкту «Цифрова екстрена підтримка громадянського суспільства в Україні» за підтримки Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади (GAC) через eQualitie Inc. 

«З лютого 2022-го Канада виділила 15 млн дол. на програму з безпеки та стабілізації в Україні, зазначає перша секретарка Відділу міжнародного розвитку Посольства Канади в Україні Тамара Ромас Фіґоль, — це окрім 96 млн дол., виділених Україні для підтримки розвитку тих пріоритетів, які визначили уряд і громадянське суспільство, а також нагальних потреб у сфері продовольчої безпеки».

Інформаційними партнерами платформи стали Міністерство цифрової трансформації України та національний проєкт Дія.Цифрова освіта. «Ми опинилися в першій у світі кібервійні, де країна-агресор використовує технології, пропаганду, дезінформацію та цифрові інструменти як справжню зброю. Ворог не нехтує персональними даними, ставлячи під удар українців та їхню онлайн-безпеку. Тому ми підтримуємо інструменти з онлайн-безпеки, якими можуть скористатися наші громадяни. І чим якісніші вони, тим безпечнішим стає наш онлайн-простір, та міцнішими й незламнішими — українці в цифровому середовищі», зазначає головна спеціалістка Директорату європейської та євроатлантичної інтеграції міністерства Ярослава Дьо.

Дослідження «Оцінка цифрових потреб» було проведено у жовтні 2022 р.і включало 12 глибинних інтерв'ю та 1047 онлайн-опитувань. В дослідженні представлено 4 цільові аудиторії: представники медіа та ГО з неокупованих територій і ті, хто евакуювалися на неокуповану територію; представники благодійних і волонтерських фондів чи ініціатив, які допомагають армії, навколовійськових організацій із неокупованих територій та ті, хто евакуювалися на неокуповану територію; представники жіночих (зокрема об'єднань дружин/матерів військових чи ветеранів), правозахисних, громадських організацій будь-якого профілю, де керівники — жінки з неокупованих територій і ті, хто евакуювалися на неокуповану територію; жителі окупованих територій, з якими зберігся зв'язок або ті, хто нещодавно виїхав з окупованої території та має досвід проживання в окупації.

Свіжі дописи

  • Новини

Українські Сили оборони з початку року знищили 102 російських танкових батальйони

З початку 2024 року Сили оборони України знешкодили 3 179 танків російської армії, що дорівнює… Читати більше

Tuesday November 5th, 2024
  • Новини

Перелік небезпечних патогенів, проти яких треба терміново створити вакцини, оприлюднила ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) опублікувала перелік 17 небезпечних патогенів, для яких необхідно розробити або… Читати більше

Tuesday November 5th, 2024
  • Новини

Український ювелірний бренд презентував благодійний проєкт разом із реабілітаційним центром Superhumans

Бренд SOLO for Diamonds об'єднались з реабілітаційним центром Superhumans, щоб створити благодійний проєкт SOLO by… Читати більше

Tuesday November 5th, 2024
  • Новини

Графіті вуличного митця Бенксі, яке намагалися вкрасти у Гостомелі, тепер можна побачити у Києво-Печерській лаврі

Стінопис анонімного художника Бенксі, який намагалися раніше вкрасти, зрізавши зі стіни будівлі в Гостомелі, передали… Читати більше

Tuesday November 5th, 2024
  • Новини

Тестування онлайн-відстрочок у додатку “Резерв+”: в Міноборони розповіли про порядок та процедуру

В Україні розпочалося бета-тестування функції видачі онлайн-відстрочок у мобільному застосунку "Резерв+". Про це напередодні повідомила… Читати більше

Tuesday November 5th, 2024
  • Новини

В Україні запустили проєкт “ОнкоПросвіта” про боротьбу з раком під час війни: як працює це рішення

Провідні онкологи України створили серію з понад 20 інформаційних відео та анімаційних роликів у межах… Читати більше

Tuesday November 5th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.