Екорішення: З Литви на Волинь привезли та випустили в ліси сотню благородних оленів
На Волині випустили у вольєр на території Ново-Зборишівського лісництва сто благородних оленів, які були привезені з Литви. Наразі вони проходитимуть адаптацію
Про це Суспільному розповів мисливствознавець області Віталій Каращук.
"Серед оленів, яких привезли до волинського лісу: 45 самок, 40 самців та 15 телят. Це найбільша кількість європейських оленів, яких одночасно випустили у вольєр", зазначив Каращук.
Мисливствознавець наголосив, що таким чином волинські лісівники хочуть відновити популяцію європейських оленів у регіоні.
Водій з Литви Ромус Борисовас розповів, що в Україну привозить оленів не вперше. Тамтешнє підприємство вирощує їх для іноземних замовників. Наразі 100 оленів за 38 тисяч євро купило державне підприємство "Володимир-Волинське лісо-мисливське господарство".
"Раніше у лісах Ново-Зборишівського лісництва олені не водилися, але умови для цих тварин тут сприятливі", – говорить єгер Олександр Сусь.
Окрім оленів, в дику природу випустили дев'ять диких свиней, вирощених у вольєрі Ново-Зборишівського лісництва. До кінця року випустять ще 18 особин. Як зазначають фахівці, чисельність цього звіра на Волині також потрібно відновлювати.
В Україні внаслідок бойових дій постраждали 3 млн га лісів та 20% заповідників, – WWF-Україна
Нагадаємо, за даними міністра захисту довкілля і природних ресурсів України Руслана Стрільця, через бойові дії пошкоджена третина лісів у державі.
Це могло стати причиною міграції диких звірів у ліси Волині. Проте, чи дійсно це так, наразі сказати важко.
Взимку лісівники Волині робитимуть облік мисливських копитних тварин, тоді стане відомо, чи в області суттєво додалася популяція та чи була міграція тварин через бойові дії з інших регіонів України.
Раніше повідомляли, що у жовтні на території Ново-Зборишівського лісництва у дику природу випустили 100 фазанів, вирощених у трьох фазанаріях цього лісництва.