Про це розповіла "Українській правді. Життя" народна депутатка України Інна Совсун.
Як зазначила нардептка, скоротили практично усі програми розвитку. Мова йде про ремонти, будівництво та закупівлю обладнання.
Зі слів Совсун, освітня субвенція, яка спрямовується на зарплати шкільних вчителів, наступного року буде меншою на 19%.
Окрім того, так само на 19% скоротяться видатки на вищу освіту.
Також на 40% скорочено бюджетну програму, з якої фінансували підручники.
Депутатка наголосила, що до того ж, не заплановано коштів і на Нову українську школу.
Однак, як повідомив голова комітету ВР із питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, народні депутати ухвалили правку про використання залишків освітньої субвенції для фінансування НУШ та відновлення освіти на деокупованих територіях.
Водночас, як зазначає Інна Совсун, деякі статті видатків залишилися на рівні цього року або навіть зросли.
"Ми з колегами-депутатами з освітнього комітету вибороли збільшення фінансування УЦОЯО порівняно з проектом бюджету, що його подав уряд.
Сподіваюся, що завдяки цьому вступна кампанія наступного року буде добре організованою та прозорою", підкреслила депутатка.
Окрім того, парламентарі додали коштів на антарктичну станцію "Академік Вернадський", її профінансують майже на 260 млн.
Також, з'явилися 2 нові субвенції:
"У підсумку – освітній бюджет майже не зазнав змін порівняно з тим, що запропонував уряд – додали 555 млн гривень", – каже Інна Совсун.
Додані кошти перерозподілять наступним чином:
Інна Совсун каже, що наступного року освітянам доведеться затягнути паски.
"Імовірно, кінцева зарплата вчителів та викладачів стане меншою – за рахунок скорочення доплат та премій.
Зважаючи на дуже різну фінансову спроможність громад та різну ефективність освітньої мережі, можна чекати, що у деяких містах та селах ситуація з коштами на освіту буде зовсім критичною", підкреслила народна депутатка.
Утім, вона припускає, що уряд вирішуватиме проблему з виплатами освітянам за рахунок резерву субвенції та коштів від іноземних партнерів.
Саме так це було у другій половині 2022 року, коли зарплати вчителів дофінансовували коштами Світового банку.
Народна депутатка Наталія Піпа також не дуже задоволена освітнім бюджетом. Вона каже, що фінансування галузі у 2023 році нагадує "підбиту пташку".
Зокрема, народна депутатка наполягала додати 10 млрд грн на зарплати для вчителів, однак на це буде виділено лише 87 млрд грн, тобто менше ніж у 2022 році.
Окрім того, парламентарі не підтримали виділення 200 млн грн на обладнання кабінетів з предмета "Захист України".
Депутатка також зазначає, що на проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) додали 215 млн грн, як раз тоді, коли "керівником УЦОЯО призначили Цируліка, людину Шкарлета і Луцького".
Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів призначив Едуарда Цируліка директором Українського центру оцінювання якості освіти, що організовує ЗНО.
Народна депутатка Інна Совсун називає Цируліка "людиною Луцького", ректора Національного авіаційного університету, який є екснардепом від "Партії регіонів" і кумом Дмитра Табачника. Він є ексголовою МОН часів колишнього перзидента-втікача Віктора Януковича.
16 листопада міністр закордонних справ Японії Такеші Івая здійснив неоголошений візит до України. Планує провести… Читати більше
Ще звечора 15 листопада і всю ніч на 16 листопада російські загарбники запускали по території… Читати більше
Щонайменше три російські нафтопереробні заводи зупинили перероблення або скоротили обсяги виробництва через значні збитки на… Читати більше
Уряд запускає проєкт з навчання за державний кошт жінок професіям, в яких традиційно домінували чоловіки.… Читати більше
Китай уперше поставив росії зброю для війни проти України. У відповідь на це Європейський Союз… Читати більше
У Кривому Розі на виконання розпорядження голови Дніпропетровської обладміністрації демонтували пам'ятники російським поетам Олександру Пушкіну… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.