Національний інститут раку після реорганізації планує укласти договір з НСЗУ: навіщо це рішення
У Національному інституті раку (НІР) планують провести реорганізацію і створити державне некомерційне підприємство
Про те, що означають ці зміни для пацієнтів і співробітників інституту раку, "Українській правді. Життя" розповів головний лікар НІРу Андрій Безносенко.
У чому проблема?
В Україні за програмою медичних гарантій покриваються найважливіші види лікування пацієнтів з онкологією.
Щоб отримання лікування безоплатно, потрібне направлення від лікуючого лікаря або документ про переведення з іншого медзакладу.
На сьогодні, Національний інститут раку є єдиним закладом серед всіх онкоцентрів країни, де не працювала Програма медичних гарантій.
Яке рішення?
Реорганізація Національного інституту раку дасть закладу можливість укладати договори за програмою медичних гарантій з Національною службою здоров'я України (НСЗУ), повідомляють у Міністерстві охорони здоров'я.
Тобто, НІР буде отримувати державне фінансування на кожного пацієнта, якому надають відповідні послуги.
Головний лікар наголосив, що такого перетворення у інституті чекали три роки.
Андрій Безносенко сподівається, що це переведе заклад на новий рівень.
Як це працює?
НІР буде отримувати державне фінансування на кожного пацієнта, якому надають відповідні послуги
"Перехід у державне некомерційне підприємство це – наступний крок, який зробить інститут для інтеграції в єдиний медичний простір, в якому вже перебувають міські та обласні онкоцентри", – каже головний лікар.
Безносенко говорить, що бюджети міських і обласних онкологічних центрів, які уклали контракти з НСЗУ, зросли на 200-250%.
Пацієнти змогли отримати набагато більше безкоштовних ліків і витратних матеріалів за кошти держави, а у лікарів і медсестер збільшилася заробітна плата.
Тепер до них приєднається і Національний інститут раку.
Окрім того, реорганізація передбачає автономність закладу.
"Не треба буде щодня зв'язуватися з МОЗ, щоб вирішувати питання працевлаштування, звільнення, штату, структури, стратегії розвитку що. У нас є велике сподівання на Наглядову раду, яка буде виконувати спостережну і контролюючу функцію за інститутом", – говорить Андрій Безносенко.
Щодо того, як вплине реорганізація на так звану корупційну складову, головний лікар каже, що "системної корупції в інституті раку немає".
"Сподіваюсь, зміни в установчих документах не призведуть до її появи", – говорить він.
Не вплине зміна статусу закладу і наукову роботу, яка проводиться у НІР. НСЗУ буде оплачувати лише лікування пацієнтів, а наукова діяльність буде фінансуватися за іншою програмою.
Андрій Безносенко каже, що єдиний недолік нового статусу НІРу у тому, що співробітникам треба буде до нього звикати і змінюватися.
"Треба буде боротися за пацієнтів, покращувати сервіси медичної допомоги, бо конкуренція серед державних, комунальних і приватних онкоклінік дуже висока. І такий перехід дозволить нам бути більш динамічнішими, гнучкішими і мобільнішими", – каже Андрій Безносенко.