Держдеп США заявив, що рф знову зробила їжу зброєю у війні, яку сама ж і розпочала
Заява росії про її вихід із "зернової угоди" мають "негайний, шкідливий ефект на глобальну харчову безпеку", тому Сполучені Штати закликають рф повернутися до виконання своїх зобов'язань
Про це пише "Голос Америки", посилаючись на заяву речника Державного департаменту США Неда Прайса.
Зі слів представника Держдепа, жодна інша країна "не може замінити можливості України експортувати зерно через Чорне море".
"Будь-які дії росії, спрямовані на перешкоджання критично важливого експорту зерна, по суті, свідчитимуть про те, що Кремлю байдуже, чи люди та сім'ї в усьому світі платять більше за їжу, чи голодують", – зазначив речник Держдепу.
За його словами, спроби росії домогтися поступок в обмін на повернення до зернової угоди означатимуть "колективне покарання, або колективне вимагання".
"Росія знову робить їжу зброєю у війні, яку вона сама розпочала. Найефективнішим способом забезпечення харчової безпеки було б, якби росія повернулась до угоди і припинила війну проти України", – сказав Прайс.
У Держдепі США наголосили, що Сполучені Штати закликають росію відновити участь у зерновій ініціативі.
"Ми хочемо, щоб ця ініціатива відновилась. Ми закликаємо росію поважати зобов'язання, які вона на себе взяла. … Не стояти на шляху постачання дуже необхідного зерна та інших продуктів харчування", – сказав речник Державного департаменту США.
Довідка
Нагадаємо, 29 жовтня у міноборони росії заявили, що рф призупиняє участь у "зерновій угоді". Кажуть, що причиною став "теракт" щодо кораблів чорноморського флоту та цивільних суден.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав інші держави вимагати від рф "припинити голодні ігри" та повернутися до своїх зобов'язань. В ООН зазначили, що вже знають про рішення російської влади й підтримують із рф зв'язок.
Президент Володимир Зеленський назвав "передбачуваними" заяви росії про вихід із "зернової угоди" і вважає, що рф ухвалила рішення про це ще у вересні.
27 жовтня в українському уряді повідомляли, що за 88 днів роботи "зернового коридору" з України попрямували 397 кораблів із вантажем у 9 мільйонів тонн агропродукції.
Як писала Рубрика, вдень 30 жовтня міністерство інфраструктури повідомляло про призупинення морського експорту зерна.
31 жовтня, незважаючи на демарш рф, Україна продовжує морський експорт зерна.