Ердоган розлючений зривом зернової угоди: що відомо
Речник начальника Одеської ОВА Сергій Братчук повідомив, що президент Туреччини Ердоган залишився дуже незадоволеним тим, що Росія вийшла із зернової угоди.
Про це він розповів в етері телеканалу "Еспресо".
"Кілька днів тому ми говорили, що понад 170 суден, які експортували зерно з України, застрягли в протоці Босфор. Головною причиною стала інспекція з РФ, яка перевіряє судна саме в протоці Босфор. Почалося з того, що вони не зʼявлялись на інспекцію, або затримували процес перевірки. До прикладу, одне із суден, яке експортувало зерно до Алжиру, було в шляху 25 діб, 14 із них простояли в Босфорі", – пояснив Братчук.
Речник начальника Одеської ОВА вважає, що росіяни готувались заздалегідь зірвати зернову угоду.
"Росіяни щось вигадують щодо Севастополя, щоб зірвати зернову угоду. До речі, від зернового коридору до Севастополя 220 км. Ми прекрасно розуміємо, що росіяни готувались до того, щоб зірвати угоду та заблокувати зерновий коридор. Зараз слід спостерігати з тим, як відреагує Туреччина. Оскільки за нашими даними, президент Туреччини Ердоган дуже розлючений тим, що росіяни зірвали зернову угоду", – додав він.
Довідка
Ввечері, 29 жовтня у міноборони росії заявили, що рф призупиняє участь у "зерновій угоді". Кажуть, що причиною став "теракт" щодо кораблів чорноморського флоту та цивільних суден.
І який нібито здійснила Україна з участю фахівців із Великої Британії. У Британії відреагували на це звинувачення.
В МЗС рф уточнили, що призупинили зернову ініціативу на невизначений термін. Водночас у міністерстві сільського господарства рф заявили, що готові повністю замінити на світовому ринку українське зерно.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав інші держави вимагати від рф "припинити голодні ігри" та повернутися до своїх зобов'язань. В ООН зазначили, що вже знають про рішення російської влади й підтримують із рф зв'язок.
Президент Володимир Зеленський назвав "передбачуваними" заяви росії про вихід із "зернової угоди" і вважає, що рф ухвалила рішення про це ще у вересні.
27 жовтня в українському уряді повідомляли, що за 88 днів роботи "зернового коридору" з України попрямували 397 кораблів із вантажем у 9 мільйонів тонн агропродукції.