У Києві доріжки у парках взимку посипатимуть гранітною крихтою замість солі
Доріжки у парках і скверах Києва пропонують посипати гранітною крихтою, через значне подорожчання технічної солі.
Про це повідомив начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний.
У чому проблема?
Ні для кого не секрет, що попереду досить непрості зимові місяці, зокрема і в фінансовому плані. На жаль, вже зараз ціни на деякі категорії товарів, необхідних для забезпечення господарських потреб міста, неймовірно виросли і продовжують зростати. Стосується це і технічної солі, яку традиційно використовують для боротьби з ожеледицею – ціни не неї стрибнули в середньому в 7 разів!
У чому рішення?
"Звісно, це не причина нехтувати безпекою киян взимку. Ретельно дослідивши питання, як екологічно та недорого (!) забезпечити антиожеледну безпеку в наших парках та скверах, ми вирішили провести експеримент з використанням гранітної крихти Підкреслю, йдеться саме про територію зелених зон, а не траси або тротуари вулиць", – зазначає Возний.
Які обмеження?
Це поки лише ідея, плюси і мінуси якої ще досліджують. Гранітна крихта – це екологічно та недорого.
Проте, вона не сприяє таненню снігу, на відміну від солі та інших хімічних реагентів. Водночас, сприяє гарному зчепленню та має багато переваг, за що користується популярністю як допоміжний антиожеледний засіб в багатьох країнах світу, зокрема Німеччині, Австрії та Японії.
Також такий підхід дозволяє економити бюджетні кошти за рахунок низької вартості крихти – 850 гривень за тонну, що майже у 16 разів менше за аналогічний обсяг технічної солі. Крім того, значну частину крихти можна використовувати повторно після того, як її буде зібрано навесні (хоча це теж не простий процес).
Олександр Возний запитує думку киян, щодо такого способу боротьби з ожеледицею. Висловити свою можна тут.