Про це інформує Рубрика з посиланням на Центр стратегічних комунікацій України.
У чому проблема?
росія продовжує тероризувати населення України ракетними обстрілами. Нещодавно окупанти почали спрямовувати свої удари по важливих об'єктах інфраструктури, зокрема електростанціях. Через це в Україні влада запровадила віялові відключення електроенергії. Щоб не сидіти в темряві, нам можуть допомогти ліхтарики, свічки. Але от щодо свічок, то тут потрібно бути обережним і знати, які купляти.
Яке рішення?
У Центрі стратегічних комунікацій України розповіли про декілька видів свічок, які краще купувати в разі відключення електроенергії.
Через перебої з електропостачанням українцям радять запастись свічками. Які види існують та чим вони відрізняються, пояснюємо. Також розповідаємо, як змайструвати свічку власноруч.
Як це працює?
Найбільш екологічні, безпечні та без різкого запаху. Такий віск практично не горить, а тільки плавиться. При горінні не залишає кіптяви.
Іноді до складу маси додають частку парафіну в строгому процентному співвідношенні, щоб не порушити природні властивості воску. Однак якщо на восковій свічці є горизонтальні тріщини і вона легко кришиться – значить, у ній більше 30% парафіну.
Коштують такі свічки дорожче за інші через високу вартість сировини. Ціна стартує від від 100 грн за набір тонких ("церковних"). Час горіння залежить від розміру, однак найменші з магазину горять до години.
Стеарин виробляється з різних олій, наприклад, пальмової. Стеаринові свічки легко розпізнати: вони матові, а після згоряння утворюється прозорий шар з малюнком, схожим на сніжинки.
Такі свічки виділяють концентрований аромат, тому їх рекомендується застосовувати у великих приміщеннях. Ціни на свічки з рослинного воску: від 100 грн за свічку малого розміру. Час горіння залежить від розміру, однак найменші горять до 45 хвилин.
Парафін – продукт перегонки нафти. Без домішок і без додаткового очищення він має неприємний запах. Є свічки, зроблені з парафіну високого очищення, ті, в які додають ароматизатори.
Чим більше в складі свічки погано очищеного парафіну, тим більше кіптяви, будуть нерівномірне полумʼя і чорний "наліт" під час горіння. Зловживати парафіновими свічками, спалюючи їх одну за одною, не варто. Краще робити невеликі перерви та провітрювати приміщення.
Їхній єдиний плюс – дешево. Ціна на парафінову свічку найменшого розміру стартує від 20 грн. Час горіння залежить від розміру, однак найменші згорають за півгодини.
Їх виготовляють з гелеподібних мінеральних олій або гелеподібних синтетичних вуглеводнів. Ці свічки безпечніші, ніж ті, які зроблені з технічного парафіну. Але в гелевих свічках є нюанс – декоративний наповнювач. При згорянні тканина і пластмаса можуть виділяти неприємний запах, до того ж вони легко спалахують і вогонь може стати неконтрольованим. Тому краще купувати гелеві свічки з камінцями, які не займуться.
Час горіння – в середньому 4 години (але залежить від розміру).
Середня ціна – 250 гривень.
З однієї воскової свічки довжиною 30 сантиметрів можна змайструвати 6 свічок тривалого горіння, кожна з яких горітиме 10-12 годин.
Що потрібно:
Як зробити:
Що знадобиться:
Як зробити:
Орієнтовно 100 мл. олії і 3-5 см. ґноту горітимуть до 6 годин
За даними Sinoptik.ua, після тижня не надто комфортної погоди вихідні потішать нас сонцем і відносно… Читати більше
За сприяння головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського Служба безпеки затримала підполковника Сил спеціальних операцій, який передавав… Читати більше
Новообраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп знову виступив із заявою про припинення війни в Україні… Читати більше
Ворог скористався густим туманом, щоб просунутись до меж житлової забудови Куп’янська Харківської області. Однак Сили… Читати більше
В ніч на 15 листопада в тимчасово захоплених Маріуполі та Бердянську лунали вибухи. У окупантів… Читати більше
У ніч на 15 листопада росія випустила по Україні дві ракети та 29 "Шахедів". Сили… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.