У МЗС закликали відкрити справу проти російської омбудсменки, яка всиновила викрадену з Маріуполя дитину

У Міністерстві закордонних справ України звернулися до правоохоронних органів відкрити справу проти російської громадянки Львової-Бєлової, яка повідомила, що "всиновила" вивезену дитину в Маріуполя

Про це інформує Рубрика, посилаючись на заяву МЗС.

"Вивезення українських дітей із тимчасово окупованих територій України в росію та подальше їхнє всиновлення з боку російських громадян грубо порушують законодавство України, а також Женевську конвенцію про захист цивільного населення під час війни від 1949 року, яка передбачає зобов'язання держави-окупанта не змінювати громадянського статусу дітей, і Конвенцію ООН про права дитини від 1989 року.

На доручення міністра закордонних справ Дмитра Кулеби МЗС України ініціює перед правоохоронними органами України відкриття справи проти російської громадянки Львової-Бєлової, в діях якої вбачаються ознаки кримінального правопорушення", зазначили у заяві.

МЗС закликало міжнародну спільноту рішуче засудити триваючі злочини росії та її посадовців проти дітей на тимчасово окупованих українських територіях.

Нагадаємо, що уповноважена при президенті росії з прав дитини Марія Львова-Бєлова заявила, що всиновила вивезену з Маріуполя українську дитину.

"Свого сина я побачила, коли евакуювали з Маріуполя групу з 31 дитини", – заявила Львова-Бєлова на пресконференції, пише пропагандистське видання Russia Today.

Раніше вона стверджувала, що 30 дітей з Маріуполя, яких депортували у Підмосков'я під час повномасштабного вторгнення, нібито змінили свої антиросійські погляди.

"Омбудсменка" також зазначила, в рф вивезли до 2 тис. дітей-сиріт із соціальних закладів, а 350 дітей з Донбасу вже прилаштовані у прийомні родини у 16 регіонах рф. Ще тисячу дітей планують "всиновити" найближчим часом.

Нагадаємо, у Офісі Прокурора повідомили, що до росії та так званих республік депортували 9441 дитину, з них повернули додому всього 96 неповнолітніх.

Окрім того, унаслідок російської агресії в Україні постраждало вже понад 1252 дитини, з них 430 загинули.

Читайте щоденну хроніку війни від "Рубрики" — найважливіші новини оборони від російської агресії та рішення для перемоги зібрані тут.

Свіжі дописи

  • Новини

Сили оборони уночі знищили склад термобаричних боєприпасів рф біля Селидового й уразили Ільський НПЗ

Уночі 28 лютого Сили оборони України знищили склад зберігання термобаричних боєприпасів росіян в районі Селидового… Читати більше

Friday February 28th, 2025
  • Новини

Фахівці МАГАТЕ не зробили висновків про походження БпЛА, який пошкодив укриття ЧАЕС

Команда МАГАТЕ уважно стежить, як у зоні відчуження триває ліквідація наслідків ураження дроном укриття четвертого… Читати більше

Friday February 28th, 2025
  • Новини

Мер Києва оголосив про звільнення низки посадовців КМДА: що відомо

Міський голова Києва Віталій Кличко анонсував про звільнення кількох посадовців Київської міської держадміністрації та Київради.… Читати більше

Friday February 28th, 2025
  • Новини

За місяць 500 українців зголосилися стати наставниками для дітей з інтернатів: у чому рішення?

Про це пише “Рубрика” з посиланням на БФ “Твоя Опора”.  У чому проблема?  В Україні… Читати більше

Friday February 28th, 2025
  • Новини

Полон: МОЗ додало нову причину для встановлення інвалідності

Міністерство охорони здоров'я України додало нову причину для встановлення інвалідності – позбавлення особистої свободи внаслідок… Читати більше

Friday February 28th, 2025
  • Новини

У 2024 році зафіксували рекордну кількість ДТП – понад чотири тисячі випадків

За даними Національної поліції України, у 2024 році зафіксовано рекордну за останні 4 роки кількість… Читати більше

Friday February 28th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.