У Київській області підготували понад 700 пунктів обігріву: як працює це рішення
У селах та селищах міського типу пункти обігріву розраховані на одночасне перебування до 30 осіб, у містах – до 300 осіб.
Про це повідомляють у Київській ОВА.
У чому проблема?
Наближається зима. Через ракетні обстріли росії по містах України, цьогоріч можливі проблеми з електроенергією та опаленням у будинках українців. Потрібно максимально готуватися до відключень електрики. "Рубрика" писала про те, як підготуватися до зими. Проте не всі мають можливість це зробити, потрібна підтримка інших.
Яке рішення?
На час осінньо-зимового періоду в українських містах облаштують пункти обігріву. У Київській області вже встановили 754 пункти, що знаходяться в кожній із 69 громад області. Вони функціонуватимуть у період зниження температури повітря, можливого відключення електроенергії або опалення. У наявності як стаціонарні, так і мобільні пункти обігріву.
Як це працює?
У селах та селищах міського типу пункти обігріву розраховані на одночасне перебування до 30 осіб, у містах – до 300 осіб. Вони забезпечені приладами резервного живлення, у більшості випадків – генераторами. Ці приміщення також додатково оснащені пічками, електричними обігрівачами, тепловими пушками тощо.
Наразі триває облаштування та забезпечення пунктів усім необхідним. Там відвідувачі зможуть випити гарячі напоїв, а також перекусити.
Щодо стаціонарних пунктів обігріву у Києві, наприклад, то це станції "Тараса Шевченка" й "Дарниця". З адресами та місцезнаходженням найближчого пункту обігріву можна ознайомитися в органах місцевого самоврядування.
Пункти обігріву встановлюватимуть у багатьох містах України і на деокупованих територіях. Готує точки обігріву й Укрзалізниця – їх облаштують у приміщеннях понад 30 залізничних вокзалів в обласних і районних центрах, які приймають внутрішніх переселенців. Там громадяни також зможуть отримати чай, каву, зігрітися.