fbpx
Сьогодні
19:26 25 Жов 2022

В Україні розробили перший захищений месенджер: навіщо це рішення

В Україні розробили перший захищений месенджер обміну повідомленнями Dober, який у перспективі зможуть використовувати військові.

Про це повідомив засновник стартапу Дмитро Оберемок, передає "Укрінформ".

У чому проблема?

За словами розробника, необхідність розробки такого месенджера викликана періодичними перебоями в роботі сервісів обміну повідомлень від IT-гігантів, які постійно зазнають хакерських атак, та підвищеним під час війни попитом на більш захищені системи шифрованої передачі даних з використанням автономних серверів.

Яке рішення?

"Наша команда пропонує власну розробку – месенджер для захищеного обміну миттєвими повідомленнями. Наразі готова тестова версія застосунку на базі операційної системи Android. Паралельно завершуємо розробку версії для смартфонів Apple, програмна частина якої вже майже готова", – зазначив Оберемок.

Як це працює?

Застосунок дозволяє уникнути передачі особистих даних користувача третім особам, передбачає анонімну реєстрацію та за бажання – повне видалення інформації про користувача із системи.

"Технологічна особливість месенджера в тому, що він не прив'язаний до електронної пошти чи номера телефону, а лише до запароленого акаунта на сервері. Увесь обмін інформацією відбувається на окремому сервері з допомогою технологій наскрізного шифрування, що убезпечує користувачів від витоку інформації назовні", – наголошує засновник стартапу.

На переконання розробників, ця особливість месенджера може стати в пригоді також і військовим для їх безпечного спілкування, оскільки програмний апаратний сервер може бути розташований у військовому підрозділі чи в якомусь таємному безпечному місці. Для роботи знадобиться лише доступ до інтернету.

"Адміністратор, який керуватиме сервером, має у своєму розпорядженні повний функціонал керування допуском та блокування користувачів. Тобто він, по суті, є первинним фільтром тієї чи іншої спільноти, підключеної до месенджера, що унеможливлює несанкціонований доступ до спілкування сторонніх осіб", – пояснив Оберемок.

За його словами, розробка вже отримала висновок від "білих" хакерів з Естонії про стабільну роботу та високий ступінь захисту.

Месенджер Dober пропонує два варіанти застосунку – корпоративний та публічний. У корпоративному замовник може отримати свій власний програмний сервер та повністю контролювати його місцезнаходження і доступ користувачів до нього. Загальнодоступний месенджер передбачає завантаження застосунку та його підключення через смартфони.

Завантажити застосунок можна в Play Market за посиланням.

Читайте щоденну хроніку війни від "Рубрики" — найважливіші новини оборони від російської агресії та рішення для перемоги зібрані тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: