fbpx
Сьогодні
12:34 25 Жов 2022

Допомога, інклюзивність, шлях до ЄС: Глава Єврокомісії озвучила успішний варіант відбудови України після війни

English version here

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила про спосіб успішної відбудови України, для якого потрібно забезпечети виконання трьох ключових моментів

Про це Глава Єврокомісії сказала у своїй промові на відкритті Міжнародної експертної конференції щодо відновлення, відбудови й модернізації України у Берліні 25 жовтня, пише ЄП.

Урсула фон дер Ляєн у своїй заяві назвала 3 ключові методи для успіху проєкту.

По-перше, зазначила вона, потрібно забезпечити Україна протягом всього часу допомогою, яку вона потребує.

По-друге, потрібна правильна архітектура, щоб зробити підтримку широкою і інклюзивною.

По-третє, потрібно вбудувати зусилля з відбудови України у її шлях до Євросоюзу, наголосила фон дер Ляєн.

Зазначимо, що Україна отримала статус кандидата на вступ до ЄС.

Глава Єврокомісії підкресолила, що  слід зосередитись на полегшенні щоденного виживання в умовах війни. Потрібно Україні мати змогу платити необхідний мінімум щодня, зарплати силам оборони, вчителям, лікарям, пенсіонерам.

"Згідно з міжнародними фінансовими інституціями, Україна потребує 3-5 млрд євро щомісяця тільки щоб покрити ці поточні витрати.

Тут потрібна надійна підтримка від ЄС, від наших друзів у США і звісно від міжнародних фінансових інституцій.

Я вважаю правильним, щоб ЄС взяв на себе частину і я працюю з державами-членами, щоб ЄС міг підтримати Україну сумно до 1,5 млрд євро щомісячно, що разом складе близько 18 млрд євро у 2023 році", сказала президентка Єврокомісії.

Паралельно Україна потребує швидкого відновлення вже зараз. Навіть, коли росія проводить навмисні атаки на цивільну інфраструктуру, наголосила вона.

"Це чистий терор, і росія намагається паралізувати Україну, але ми не дозволимо цьому статися", зауважила фон дер Ляєн.

Говорячи про довготривалі потреби реконструкції, президентка Єврокомісії заявила про потребу втілити в життя принципи конференції з відновлення України у Лугано.

За її словами, Світовий банк оцінює шкоду від війни в 350 млрд євро і, як зазначила вона, це більше, ніж може дозволити собі надати одна країна чи союз.

"Нам потрібні всі. Велика сімка, ЄС, Європа, сильні партнери, як США, Канада, Японія, Британія, Південна Корея, Австралія, Нова Зеландія і інші.

І звісно нам потрібна експертиза наших партнерів з Європейського інвестиційного банку, ЄБРР, Світового банку, МВФ", зазначила президентка.

"Координаційна платформа, про яку міжнародна спільнота говорила останні місяці, має бути створена якомога скоріше, до кінця цього чи до початку наступного року", – сказала фон дер Ляєн.

Вона також наголосила на необхідності вбудувати зусилля з відбудови у процес вступу України в ЄС.

"Україна буде лідирувати, для мене це першочергово. Прагнення і бажання українських людей будуть керувати нашими діями.

І разом з триваючим відновленням Україна поєднає інвестиції і реформи з метою стати живою частиною майбутнього Європи.

За допомогою законів і створених інституції потрібно підтримувати верховенство права, боротися з корупцією, мати гарні стандарти державного управління.

Оскільки дорога до відбудови це шлях України до її мети, це сильний якір стати сучасною, процвітаючою країною", заявила фон дер Ляєн.

Нагадаємо, канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що відбудова України стане складним проєктом "на покоління".

Проте це також можливість і зробити її більш передовою і сучасною, ніж до війни, поєднуючи цей процес із наближенням до вступу у Євросоюз.

Читайте щоденну хроніку війни від "Рубрики" — найважливіші новини оборони від російської агресії та рішення для перемоги зібрані тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: