Про це він заявив у зверненні до міжнародної конференції щодо війни в Україні "Міжнародне право проти геноциду" у Берліні, повідомляє "Укрінформ".
"Коли ми говоримо про геноцид, я маю звернути увагу, що Голодомор не визнаний Бундестагом Німеччини як геноцид українців. Я переконаний, що перешкоди завжди були політичними, а саме: відсутність попередньої політичної волі в Бундестагу і стара добра політика "намагатися не провокувати росію". Всі ці чинники призвели до того, що питання застрягло в підвішеному стані", – сказав Кулеба.
Глава української дипломатії, зокрема, звернув увагу на той факт, що автор терміну геноцид Рафал Лемкін визначив Голодомор як "класичний приклад радянського геноциду".
"Не може бути кращої правової оцінки. У листопаді будуть 90-ті роковини сталінського геноциду українського народу. Я розраховую, що побачу справедливе історичне рішення, прийняте Бундестагом Німеччини вже цієї осені, аби вшанувати жертв трагедії, а також нарешті відновити міжнародне право і справедливість. Політика "не провокувати росію" нарешті зникла, тому це момент зробити правильну річ", – звернувся міністр.
Глава МЗС також підкреслив, що дії росіян у війни проти України підпадають під критерії геноциду. Зокрема, Кулеба акцентував на підбуренні до геноциду і силовому перевезенню, усиновленню та вихованню дітей як частини іншої національної спільноти.
У цьому контексті міністр зазначив, що Україна покладається на підтримку Німеччини щодо створення спеціального міжнародного трибуналу для покарання злочину агресії росії.
"Як і Сталін 90 років тому, путін свідомо ставить за мету вбити українців. 90 років потому путін цілеспрямовано вбиває українців, щоб стерти нашу ідентичність", – заявив глава української дипломатії.
Довідка
24 лютого росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Війська рф обстрілюють і знищують об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл.
Голодомор 1932-1933 років — це акт геноциду українського народу, організований керівництвом комуністичної партії та урядом СРСР шляхом створення штучного масового голоду.
День пам'яті жертв голодоморів відзначається щороку в четверту суботу листопада.
З 16 січня з вулиць Києва почнуть вивозити автомобілі, які постраждали внаслідок влучань ворожих ракет… Читати більше
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук провела зустріч з послом Туреччини в… Читати більше
Укрзалізниця завершила проєкт з перенесення пункту прикордонного контролю поїздів на станцію Мостиська ІІ поблизу українсько-польського… Читати більше
Відійшла у вічність зв’язкова Української повстанської армії (УПА) Ангелина Паламар на псевдо «Орися». Їй було… Читати більше
В Ужгороді громадська організація «Вшануй» провела акцію до хвилини мовчання. Активісти вийшли на центральну площу… Читати більше
У Києві відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля із Міністром закордонних справ Естонії Маргусом Цахкною.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.