Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц під час виступу в Бундестазі, пише Die Welt.
Перед самітом Євросоюзу у Брюсселі Шольц закликав до європейської єдності під час війни та енергетичної кризи.
Канцлер наголосив, що ЄС виходить із кризи сильнішим. "Ми не слабкі", підкреслив канцлер ФРН.
Шольц засудив нещодавні удари росії по цивільних об'єктах в Україні. Він назвав такі дії воєнними злочинами, котрі не допомужть рф виграти війну.
"Така тактика випаленої землі не допоможе росії виграти війну", – сказав канцлер. Шольц вважає, що це лише посилило рішучість і наполегливість України та її партнерів.
Такі дії рф, як і "мобілізацію російських чоловіків на війну", він назвав "актом відчаю".
Німецький канцлер запевнив, що ФРН буде підтримувати Україну – допоки це буде потрібно. Шольц заявив, що путін відверто і безвідповідально погрожує світу застосуванням ядерної зброї.
"Він хоче посіяти страх, розділити і залякати. Він спекулює на нашій слабкості. Але він помиляється. Ми не слабкі. Німеччина разом, Європа – разом.
Наші глобальні альянси сильніші та живіші, ніж будь-коли. Путін не досягне своїх військових цілей", додав Шольц.
"Ця росія при путіні більше не є надійним торговельним партнером. Путін сподівався шантажувати нас відключенням газу. Але й тут він помилився… Разом ми переживемо зиму", підкреслив Шольц.
Німецький канцлер, зокрема, розповів, що у межах підготовки до зими Німеччина почала отримувати газ із Франції. Також готуються до запуску перші термінали зрідженого газу, укладено нові контракти на постачання.
До того ж, ухвалено рішення про продовження експлуатації атомних станцій і тимчасове повернення до вугілля.
"Ми звільнилися від залежності та добре підготувалися до майбутньої зими. Ми вживаємо необхідних заходів і не даємо себе залякати", запевнив він.
За його словами, високі ціни на енергоносії є "випробуванням".
"Політично встановлений поріг цін завжди пов'язаний з ризиком того, що виробники почнуть продаватимуть свій газ в іншому місці, а ми, європейці, зрештою отримаємо не більше газу, а менше", – пояснив Шольц свою позицію.
Шольц підкреслив, що ЄС повинен тісно координувати роботу з іншими великими споживачами газу, такими як Японія та Корея, "щоб ми не конкурували один з одним". При цьому розумну ціну також необхідно обговорити з виробниками.
"Я переконаний, що такі країни, як США, Канада та Норвегія, які солідарні з Україною, зацікавлені в тому, щоб енергія не стала недоступною для Європи", сказав він.
9 січня президент України Володимир Зеленський зустрівся та обговорив із генсекретарем НАТО Марком Рютте зміцнення… Читати більше
Українські правоохоронці затримали номінального власника компанії, яка діяла в країні під брендом онлайн-казино "PIN-UP" та… Читати більше
9 січня Верховна Рада України ухвалила зміни до законодавства щодо трансплантації органів і тканин, уточнивши… Читати більше
Україна прагне досягти рекордних планів щодо безпілотних систем у 2025 році, які країна виробляє сама… Читати більше
Номінований майбутнім президентом США Дональдом Трампом на посаду радника з національної безпеки конгресмен Майк Волтц… Читати більше
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 7 січня заявив, що Кабінет міністрів подав до… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.