Участь у заході беруть урядовці, представники нідерландського бізнесу, зокрема, компанії, які вже працюють над різними проєктами щодо відбудови України, а також ті, що планують долучитися та запропонувати свою допомогу, повідомляє "Укрінформ".
Учасники заходу, щоб потрапити до зали, де проходить конференція, мали пройти символічним тунелем з фотографіями, на яких можна побачити наслідки російської агресії.
В режимі онлайн з українського боку конференцію відкрив заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко. Він наголосив, що Україна високо цінує підтримку Нідерландів. А також зазначив, що сьогодні для України дуже важливо оперативно знайти рішення щодо термінового відновлення критичної інфраструктури, яку росія щодня атакує крилатими ракетами та дронами-камікадзе іранського виробництва.
"росія прицільно руйнує об'єкти критичної інфраструктури, і щодня, часто під обстрілами, ми намагаємось відновити зруйноване, не допустити вимкнення світла, тепла та води по всій країні. Кількість зруйнованих об'єктів збільшується, тож робити це стає дедалі складніше. Наразі знищено понад 30% об'єктів. Це робиться свідомо, бо їхня мета – залишити країну без світла і тепла напередодні зими", – сказав він.
Тимошенко наголосив, що Україна сьогодні дуже потребує підтримки Нідерландів, щоб пережити зиму, щоб в оселях українців було світло та водопостачання. Зокрема, йдеться про спеціальне обладнання, яке може забезпечити функціонування мобільних та стаціонарних пунктів обігріву для населення.
Він також розповів, що станом на сьогодні зафіксовано близько 100 тисяч зруйнованих об'єктів інфраструктури в усіх регіонах України. З них лише у Київській області – понад 25 тисяч об'єктів, і нові руйнації фіксуються щодня.
Посол України в Нідерландах Максим Кононенко зазначив, що для відбудови України дуже важливі три напрямки.
Зокрема, йдеться про напрацювання механізмів патронажу з боку нідерландських міст чи регіонів над українськими територіями, які постраждали від бойових дій.
Також відновлення критично важливої інфраструктури. Зокрема, це може бути відновлення шкіл, будівництво укриттів, відновлення доріг та мостів. Кононенко нагадав про Фонд реконструкції – державну структуру, створену за підтримки міжнародних фінансових інституцій, таких як Світовий банк, ЄБРР тощо, яка має стати координаційним центром національних проєктів. Фонд наповнюватиметься коштом фінансової допомоги іноземних партнерів і конфіскованих активів російських підсанкційних осіб (поки тих, що є на території України).
За словами дипломата, сьогодні також дуже важливою є реконструкція та відновлення зруйнованих об'єктів культури.
"Сьогодні ми є свідками того, як росія намагається знищити культурну спадщину України, а також історико-культурну спадщину ЄС, щоб позбавити нашу країну та наш народ культурної та національної ідентичності", – підкреслив він.
Чотиривісну машину-амфібію Сили оборони України зможуть використовувати для перевезення різноманітних вантажів. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства… Читати більше
Міністерство оборони Сполучених Штатів на тлі зростаючого ядерного потенціалу Китаю й росії переглядає підходи до… Читати більше
За даними Sinoptik.ua, погода на вихідні в Україні всім переконливо покаже, що зима близько. У… Читати більше
У ніч на 16 листопада та рано вранці 17 листопада під час російських обстрілів було… Читати більше
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, який є наразі найпопулярнішим політиком у країні, не конкуруватиме з… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.