Україна та Туреччина спільно заявили про готовність продовжити дію "Зернової ініціативи"
Україна та Туреччина висловилися про спільне бажання продовжити дію "Зернової ініціативи" після 22 листопада цього року
Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук Мінінфраструктури.
Пропозицію про подовження "Зернової ініціативи" висловили на зустрічі в Спільному координаційному центрі у Стамбулі міністр інфраструктури України Олександр Кубраков та міністр оборони Туреччини Хулусі Акар 16 жовтня.
Основною темою перемовин була реалізація "Зернової ініціативи" та продовження її дії після 22 листопада.
За словами Кубракова, "сьогодні з Акаром обговорили хід реалізації "Зернової ініціативи".
"З моменту старту і до сьогодні вже експортовано понад 7,7 мільйона тонн агропродукції, що вже стабілізувало ціни на продовольство та протидіє загрозі глобального голоду", зазначив Кубраков.
"Сторони-учасники "Ініціативи" – ООН, Туреччина та Україна – висловили готовність продовжити її дію. І запевнили у докладанні максимальних зусиль для її успішної реалізації.
На даний момент немає жодних сумнівів, що робота "зернового коридору" буде продовжена після 22 листопада", зауважив український міністр.
Кубраков подякував за підтримку колегам-представникам Організації Об'єднаних Націй.
Зокрема координатору від ООН Аміру Абдуллі та українській команді, яка працює у Спільному координаційному центрі в Стамбулі.
Він також подякував турецькій стороні та безпосередньо Акару за ефективну співпрацю.
До того ж, під час зустрічі українська сторона наголосила на важливості прискорення Спільним координаційним центром процесу інспектування суден.
Завдяки цьому вдасться суттєво збільшити об'єми експорту зерна до країн Африки, Азії та Європи, а також запобігти утворенню черг на перевірках.
Угода передбачає розблокування трьох українських портів — "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний" — для вивезення зерна і продовольства. Контроль над портами залишається за українською стороною.
У Туреччині Спільний координаційний центр проводить інспекцію кораблів, що прямують з і до України.
Перше судно з українським зерном після 24 лютого вийшло з Одеського порту 1 серпня.
Нагадаємо, що уряд України прийняв рішення надати 50 тис. тонн пшениці в рамках гуманітарної допомоги населенню Ефіопії та Сомалі.