Відповідне рішення ухвалив Залізничний районний суд Львова 30 вересня. За підпал чоловік вже заплатив звичайний штраф.
Щороку у природних екосистемах виникає велика кількість пожеж через підпал опалого листя та стерні. Це завдає значної шкоди довкіллю: забруднює повітря та ґрунти канцерогенними шкідливими речовинами, забирає життя у тварин та руйнує середовище їх існування, знищує велику кількість видів рослин.
Підпали трави завдають шкоди не тільки довкіллю, але й людям, будівлі, техніці. В атмосферне повітря потрапляють забруднюючі речовини такі, як: пил, оксиди азоту, чадний газ, важкі метали й низка канцерогенних сполук. У тліючому, без доступу кисню, листі виділяється бензопірен, який здатний викликати у людини ракові захворювання та вивільняється діоксин – одна з найотруйніших речовин.
Також під час спалення сухостою гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Ґрунтовий родючий покрив після таких дій відновлюється лише через 5-6 років. Великої шкоди зазнає також флора та фауна.
Якщо люди не розуміють логіки заборони палити листя та траву, то потрібно притягати їх до відповідальності.
Відповідно до чинного законодавства особи, винні у виникненні пожеж в екосистемах, можуть бути притягнуті до адміністративної та кримінальної відповідальності.
За самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків громадянам загрожує штраф у розмірі від 3060 до 6120 грн.
За ті ж дії, вчинені на природоохоронних територіях, паліям загрожує штраф у розмірі від 6120 до 12240 грн.
Окрім того, під час дії воєнного стану спалювання сухої трави чи іншої рослинності може бути кваліфіковано правоохоронними органами як диверсія згідно зі ст. 113 ККУ.
Розкажемо на прикладі палія зі Львівщини. Як повідомили у Львівській обласній прокуратурі, у березні цього року 60-річний житель одного із сіл Жовківського району палив суху траву неподалік житлових і господарських будинків. Очевидці повідомили про пожежу місцевих рятувальників. Ті приїхали і погасили вогонь, який вже встиг знищити 400 кв. м рослинності. Згодом працівники ДСНС встановили ім'я палія і він сплатив штраф.
«Після чого прокуратура подала в інтересах ДСНС позов про відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням. І відповідно до «Методичних рекомендацій щодо визначення збитків від пожеж просила стягнути з порушника більш як 130 тисяч грн – за роботу пожежників», – йдеться в повідомленні прокуратури.
Суд на це погодився та ухвалив стягнути з палія трави цю суму на користь пожежного загону. Таке рішення в Україні суд прийняв вперше. Чоловік ще може його оскаржити.
Ворог скористався густим туманом, щоб просунутись до меж житлової забудови Куп’янська Харківської області. Однак Сили… Читати більше
В ніч на 15 листопада в тимчасово захоплених Маріуполі та Бердянську лунали вибухи. У окупантів… Читати більше
У ніч на 15 листопада росія випустила по Україні дві ракети та 29 "Шахедів". Сили… Читати більше
Експерти Інституту вивчення війни вказують на те, що економіку російської федерації, ймовірно, чекають значні виклики,… Читати більше
Минулої доби, 14 листопада, на фронті було зафіксовано 144 бойові зіткнення Збройних сил України з… Читати більше
У росії в ніч проти 15 листопада ударні дрони атакували Краснодарський край, де розташований військовий… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.