fbpx
Сьогодні
14:25 05 Жов 2022

З'явився сервіс, де можна поскаржитись на куріння у громадських місцях: у чому рішення

На цій платформі можна буде також подати скаргу, щоби відстояти свої права на "бездимне середовище".

Про це повідомляє The Village.

У чому проблема?

Вторинний тютюновий дим, тобто "пасивне куріння", є причиною передчасної смерті 1,2 мільйона людей у світі щороку, свідчать дані ВООЗ. В Україні щороку 85 000 людей помирають від хвороб, спричинених курінням. Це близько 230 людей щодня. 

Рання втрата працездатності курців завдає шкоди й економіці. Втрати станом на 2021 рік становлять 3,2% ВВП України, або приблизно 179 мільярдів гривень.

Яке рішення? 

Центр громадського здоров'я запустив платформу, де буде моніторити порушення "антитютюнового" законодавства.

На цій платформі можна буде також подати скаргу, щоби відстояти свої права на "бездимне середовище" – через сайт або чат-бот у Telegram i Viber. Система автоматично спрямує скаргу до відповідного органу контролю.

Як це працює? 

Скаржитися можна на куріння в ресторанах, барах, кафе, громадських місцях, житлових будинках, транспорті. Також можна повідомляти про рекламу тютюнових виробів, нелегальну торгівлю такими виробами або про відсутність попереджувальної інформації чи наявність заборонених предметів для куріння.

Якщо ви помітили порушення, можна також звернутися до курця, адміністрації закладу чи поліції за номером 102. Крім того, у ЦГЗ закликають розміщувати наліпки про заборону куріння (наприклад, у визначеному місці під'їзду). Макет для друку можна завантажити тут.

Онлайн-платформу, мобільний застосунок і чат-боти розробив Центр громадського здоров'я за підтримки міжнародного Фонду із боротьби з туберкульозом та захворюваннями легень.

Нагадаємо, що "Антитютюновий" закон ухвалили у грудні 2021 року для того, щоб зробити українське законодавство відповідним до директиви ЄС про тютюнові вироби.

Із 11 липня 2022 року почали діяти нові обмеження "антитютюнового" закону, які забороняють куріння будь-яких пристроїв для нагрівання тютюну у громадських місцях та відведення там спеціальних місця для куріння. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: