Про це у середу під час виступу на пленарному засіданні Європейського парламенту у Страсбурзі заявив Високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Європейський топдипломат зазначив, що головною метою цієї політики є входження нашої країни до Євросоюзу.
"Тривалий час наша зовнішня політика стосовно України була певним чином пов'язана з росією. Але зараз ми маємо дуже чітку політику щодо України, яка основана на нашому бажанні забезпечити намір України приєднатися до Європейського Союзу.
Це дуже чітка мета такої політики. І якщо це трапиться, ми вже не будемо настільки залежними від росії", – наголосив Боррель.
Проте дипломат зауважив, що ЄС вживає послідовних заходів зі зниження власної залежності від російських енергоресурсів, зокрема від газу.
Окрім того, Боррель заявив, що російська федерація має відмовитися від своєї імперіалістичної політики.
До того ж, він підкреслив, що територіальна цілісність та суверенітет України мають бути поновлені у повному обсязі.
"Як це одного часу сталося з Європою, росія також має позбутися власних імперіалістичних амбіцій. Ми маємо забезпечити шлях до міцного миру.
Це означає, що Україна має відновити свою територіальну цілісність та повний суверенітет. Росія має визнати свою політичну та моральну відповідальність за цю війну.
Сплатити за відновлення України, а ті, хто винні у злочинах проти людяності, скоєних там, мають постати перед судом. Саме такою має бути наша мета", зазначив Боррель.
Європейський топдипломат зауважив, що ЄС застосовує санкції проти росії, вживає заходів для захисту власного енергопостачання та докладає дипломатичних зусиль для ізоляції рф.
На цих фронтах, за його словами, Євросоює має подвоїти власні зусилля без вагань.
"Зараз не час для сумнівів. Європейське суспільство має бути здатним продовжувати боротьбу, підтримувати Україну, використовуючи всі доступні можливості та процедури.
Дуже важливо, щоб європейці розуміли: мета цієї боротьби варта ціни, що сплачується зараз. Якщо ми не сплатимо цю ціну зараз, ми платитимемо набагато більше потім", підкреслив Боррель.
"Це питання свободи для українців, але це питання також нашої свободи. Зусилля, які ми здійснюємо зараз, будуть записані у підручниках як пункт історії, в якому об'єднана Європа довела свою здатність чинити спротив агресії від іншої політичної структури, яка є радикально відмінною від нашої", – додав високий представник ЄС.
Нагадаємо, що 5 жовтня у Страсбурзі відбувається пленарне засідання Європейського парламенту, присвячене реагуванню на ескалацію російської агресії проти України.
6 жовтня у Празі розпочнеться дводенний неформальний саміт ЄС, який, серед іншого, розгляне подальші шляхи реагування на виклики, що стали наслідком російської агресивної війни проти України:
У ніч проти 18 січня бійці Головного управління розвідки завдали удару по нафтобазі в Тульській… Читати більше
Уночі, 18 січня, у Київській області працювала протиповітряна оборона та збивала російські дрони. Внаслідок ворожої… Читати більше
Країни Центральної та Східної Європи можуть зіткнутися з новими економічними труднощами після завершення війни в… Читати більше
Одну з балістичних ракет було збито над столицею вранці 18 січня на досить малій висоті,… Читати більше
У ніч проти 18 січня війська рф атакували Україну 39 ударними безпілотниками типу Shahed, а… Читати більше
Минулої доби, 17 січня, найактивніше ворог також атакував Покровський напрямок: там Сили оборони відбили 79 штурмів.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.