Харківські винахідники створили портативний очищувач води із сонячними панелями
Команда харківських винахідників створила портативний очищувач води із сонячними панелями.
Про це пише dev.ua.
У чому проблема?
Чим більш високого рівня досягає технологічний розвиток цивілізації, тим більшу небезпеку для екології представляє діяльність людини. В першу чергу страждають водойми, що є вкрай серйозною проблемою, адже щодня кількість чистих джерел води скорочується, а потреба в них зростає разом зі збільшенням чисельності населення планети.
Найбільш поширеними захворюваннями, викликаними вживанням неякісного питва, є інфекційні та кишкові, наприклад тиф, гастроентерит, гепатит, холера й дизентерія. Крім цього, через рідини, що не володіють відповідними фізичними та хімічними характеристиками, псуються зуби, волосся випадає й стають менш приємними на дотик, шкіра набуває нездорового вигляду.
Яке рішення?
Це невеликий контейнер вагою до чотирьох кілограмів, який можна використовувати в побуті та в похідних умовах. Цей очищувач має назву OptySun та перетворює технічну воду на питну.
Як це працює?
Аби отримати питну воду, треба під'єднати пристрій до електромережі або мати доступ до сонячного світла. За пів години він має знезаражувати десять літрів води, що становить добову норму для п'яти людей.
Принцип роботи очищувача комбінує технології, якими користуються виробники побутових фільтрів. Воду очищують за допомогою озону й ультрафіолету, задіюють і фізичне очищення від великих частинок.
Щоб запустити пристрій у масове виробництво, потрібно залучити 300 тисяч доларів інвестицій. Якщо інвестори покриють відразу всю суму, то очищувач води можна запустити у серійне виробництво протягом кількох місяців, вважають винахідники. Наразі вони співпрацюють із державними та громадськими організаціями, які допомагають військовим.
Якщо вартість компонентів пристрою не зміниться, то для користувачів він буде коштувати близько 250 доларів.