ЗСУ відбили атаки ворога в районі 7 населених пунктів, — Генштаб

У неділю українські військові відбили атаки росіян в районах населених пунктів Зайцеве, Бахмутське, Бахмут, Одрадівка, Первомайське, Спірне та Виїмка.

Про це пише Генштаб ЗСУ.

За поточну добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки противника в районах населених пунктів Зайцеве, Бахмутське, Бахмут, Одрадівка, Первомайське, Спірне та Виїмка.

Авіація Сил оборони протягом доби завдала чотири удари. Підтверджено ураження двох місць скупчення озброєння та військової техніки, а також двох зенітних ракетних комплексів противника. Крім того, українські підрозділи протиповітряної оборони збили вісім іранських ударних безпілотних літальних апаратів "Shahed".

Ракетні війська і артилерія за поточну добу, зокрема, уразили п'ять командних пунктів, чотирнадцять районів зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, три склади з боєприпасами та паливо-мастильними матеріалами, а також понад п'ятнадцять інших важливих об'єктів окупантів.

За поточну добу російські окупанти завдали 4 ракетні та 3 авіаційні удари, здійснили понад 15 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по військових та цивільних об'єктах на території України.

Від ворожих ударів постраждало понад 15 населених пунктів. Серед них – Рідкодуб, Кривий Ріг, Запоріжжя, Залізничне та Миколаїв.

Противник здійснив обстріли з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії:

  • на Сіверському напрямку – в районах населених пунктів Хрінівка і Бучки Чернігівської області та Середина Буда, Муравейня, Фотовиж Сумської області;
  • на Слобожанському напрямку – в районах населених пунктів Вовчанськ та Гатище;
  • на Краматорському напрямку – Білогорівка та Верхньокам'янське;
  • на Бахмутському напрямку – Роздолівка, Веселе, Яковлівка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Кліщіївка, Одрадівка, Зайцеве, Майорськ, Нью-Йорк та Юр'ївка;
  • на Авдіївському напрямку – в районах населених пунктів Авдіївка, Нетайлове, Первомайське, Водяне, Опитне, Красногорівка, Курахове, Мар'їнка та Новомихайлівка.
  • На Новопавлівському та Запорізькому напрямках противник активних наступальних дій не вів. Здійснив обстріли у районах населених пунктів Новопіль, Новосілка, Времівка, Велика Новосілка, Нескучне, Новоукраїнка, Залізничне та Гуляйполе.
  • На Південнобузькому напрямку вогневого ураження зазнали райони понад 40 населених пунктів вздовж лінії зіткнення. Для ведення розвідки та наведення артилерії ворог здійснив понад сімдесят вильотів БпЛА.

Завдяки успіхам Сил оборони, на окремих напрямках відзначено зниження рівня морально-психологічного стану ворожого особового складу, що призводить до численних випадків здачі військовослужбовців в полон та залишення своїх позицій.

Перед звільненням населеного пункту Лиман окремі підрозділи противника намагалися відійти вглиб тимчасово окупованих територій. Так, 30 вересня в районі населеного пункту Щастя була виявлена колона із цивільних автомобілів та мікроавтобусів, в якій налічувалось понад 200 військовослужбовців зі складу 2 армійського корпусу російських окупаційних військ.

Негативно впливають на військовослужбовців збройних сил РФ затримки та зниження рівня обіцяних виплат за участь у так званій "спеціальній військовій операції" на території України.

За уточненою інформацією, підтверджено ураження особового складу та військової техніки противника за перше жовтня, а саме – знищення складу з боєприпасами окупантів в районі населеного пункту Таврійське Херсонської області та знищення семи танків і до десяти одиниць автомобільної техніки в районі Чернігівки Запорізької області. Інформація щодо втрат особового складу уточнюється.

Нагадаємо, сьогодні президент України Володимир Зеленський офіційно оголосив про повне зачищення міста Лиман що на Донеччині від російських загарбників.

Вчора Зеленський заявив, що український прапор уже в Лимані Донецької області.

Раніше у Східному угрупованні військ ЗСУ підтвердили, що українські військові увійшли до Лиману, але зауважили, що у місті точаться бої.

Нагадаємо, раніше Рубрика писала, що на Донеччині українські військові розгорнули державний прапор України біля стели на в'їзді до міста Лиман.

Фонд "Повернись живим" оприлюднив відео втечі загарбників з міста Лиман.

Також, речник східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий розповів, що поблизу міста ЗСУ звільнили 5 населених пунктів: Ямпіль, Новоселівку, Шандриголове, Дробишеве та Ставки.

У міноборони рф вже визнали, що російські окупанти втекли з Лимана.

Читайте щоденну хроніку війни від "Рубрики" — найважливіші новини оборони від російської агресії та рішення для перемоги зібрані тут.

Свіжі дописи

  • Новини

Держсекретар США: Ми не будемо надавати військову допомогу росії

Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що американська сторона не буде надавати військову допомогу росії,… Читати більше

Monday March 10th, 2025
  • Новини

Міноборони впроваджує нову систему контролю якості для продовольчої служби ЗСУ

Міністерство оборони України продовжує вдосконалювати систему постачання для Збройних сил України та впроваджує новий механізм… Читати більше

Monday March 10th, 2025
  • Новини

Уперше в Угорщині відкрилася українська бібліотека для дітей

У Будапешті на базі першої державної українсько-угорської школи відкрилася бібліотека для дітей. Тут всі охочі… Читати більше

Monday March 10th, 2025
  • Новини

Віткофф заявив, що Зеленський вибачився перед Трампом за сварку в Білому домі

Спецпосланник президента США Стів Віткофф стверджує, що після напруженої розмови в Білому домі президент України… Читати більше

Monday March 10th, 2025
  • Новини

Протягом восьми годин українці згенерували у “Дії” понад 90 тисяч дозволів на зброю

У застосунку "Дія" за перші 8 годин роботи нової функції українці згенерували понад 90 тисяч… Читати більше

Monday March 10th, 2025
  • Новини

Сотні містян у центрі Львова урочисто заспівали Гімн та розгорнули державний прапор України

Цьогоріч виповнюється 160 років з дня першого публічного виконання Державного Гімну України. З цієї нагоди… Читати більше

Monday March 10th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.