Про це повідомляє пресслужба НАК "Нафтогаз".
У чому проблема?
Наближення найскладнішого опалювального сезону та загострення енергетичної кризи через російську війну стає поштовхом для українських громад переглянути підходи до опалення будівель: шкіл, дитячих садків, лікарень, інших комунальних установ.
Перехід на використання відновлюваних джерел енергії допоможе громадам уникнути газової залежності, створити робочі місця та зменшити обсяги викидів парникових газів у повітря.
Яке рішення?
Голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко розповів, що компанія вже допомагає українським містам переводити свої ТЕЦ з газу на біопаливо.
Мова йде про проєкти у Житомирі, Львові, Охтирці. Очільник "Нафтогазу" наголосив, що готовий підтримувати й інші міста у цьому напрямку.
У компанії зазначили, що загальна потужність таких ТЕЦ складатиме 90 МВт теплової енергії та 11 МВт електричної.
У компанії підкреслили, що закінчити будівництво у Львові планують в першому кварталі 2023 року, в Житомирі – в четвертому кварталі 2023 року.
Як це працює?
Міський голова Житомира Сергій Сухомлин підтвердив інформацію про нову ТЕЦ. Він зазначив, що спільно з Нафтогазом місто реалізує проєкт, який вже за рік зможе забезпечити виробництво 50 МВт енергії.
І цю енергію генеруватимуть з альтернативних видів палива.
Очільник Житомира додав, що у 2015 році обласний центр споживав за рік 93 млн куб м газу, а вже цього опалювального сезону має бути не більше 45 млн м куб.
Через рік місто планує використовувати лише 10% від того, що було у 2015 році.
Побудована у Львові нова ТЕЦ буде першою на альтернативному паливі, яке покриватиме близько чверті його потреб у теплі.
Також у Новояворівську, що на Львівщині у стислі терміни планують побудувати нову ТЕЦ на альтернативному паливі. Згідно з планом вона дозволить економити до 24 млн доларів на рік, які раніше витрачали на газ.
Повідомляють, що у планах Нафтогазу побудувати щонайменше 9 біоТЕЦ та біокотелень у 8 регіонах України.
Загальна потужність їх буде 250 МВт теплової енергії та 52 МВт електричної. Компанія має амбітну мету стати найбільшим генератором тепла з біомаси до 2027 року. Завдяки цьому можна буде забезпечити заміщення близько 2 млрд м куб. природного газу.
Нагадаємо, що НАК "Нафтогаз України" не відмовиться від арбітражного позову проти "Газпрому", незважаючи на погрози російського монополіста припинити транзит газу через Україну.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.