Про це інформує Рубрика посилаючись на Телеграм "Енергоатому".
Як зазначили у повідомленні, генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі провів зустріч із заступницею держсекретаря США з питань контролю над озброєнням і міжнародної безпеки Бонні Дженкінс.
"У центрі уваги — термінове створення охоронної зони ядерної безпеки на Запорізькій АЕС.
Пріоритетом залишається робота із забезпечення безпеки ядерних об'єктів України, і підтримка США високо цінується", написав гендиректор у Twitter.
Також Гроссі провів зустріч з генеральним адміністратором Комісаріату з атомної енергетики Франції Франсуа Жаком. Вони, зокрема, обговорили зусилля щодо захисту ядерних об'єктів в Україні.
22 вересня Рафаель Гроссі повідомив про початок переговорів з представниками України та росії щодо створення зони безпеки на окупованій Запорізькій АЕС. Представники МАГАТЕ провели окремі зустрічі з українською та російською сторонами.
Що відбувається на Запорізькій атомній електростанції?
Росія на початку повномасштабної війни захопила 4 березня Запорізьку АЕС.
15 липня в українському "Енергоатомі" повідомили, що росіяни встановлюють ракетні комплекси на території ЗАЕС, із яких обстрілюють район Нікополя.
1 вересня місія Міжнародного агентства з атомної енергії прибула на Запорізьку АЕС в окупованому Енергодарі.
2 вересня гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі підтвердив, що після завершення місії на Запорізькій атомній електростанції залишиться двоє представників організації.
5 вересня внаслідок пожежі, яка сталася через обстріли росіянами Запорізької АЕС, була відімкнена остання лінія, яка з'єднувала станцію із енергосистемою України.
11 вересня 2022 року енергоблок №6 ЗАЕС відключили від енергомережі.
Зараз електроенергія, яка необхідна для охолодження реактора та інших важливих функцій безпеки на ЗАЕС, надходить ззовні на станцію від енергосистеми України. Зробити це вдалося завдяки українським фахівцям, які відновили пошкоджені російськими обстрілами лінії електропередач.
17 вересня у МАГАТЕ заявили, що ЗАЕС знову підключена до української енергомережі.
У МАГАТЕ наголошують, що ситуація з ядерною безпекою та охороною на станції залишається нестабільною, зокрема через постійні обстріли. Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі підкреслив, що на окупованій ЗАЕС терміново потрібно створити зону ядерної безпеки та захисту.
Очільник "Укренерго" Володимир Кудрицький заявляв, що окупанти "систематично та свідомо" пошкоджують магістральну мережу в зоні ЗАЕС. Українська розвідка попереджала, що загарбники можуть планувати черговий провокаційний обстріл міста Енергодар та АЕС.
Якщо живлення від енергосистеми України не стане, для потреб на ЗАЕС також є 20 аварійних дизель-генератор
У МАГАТЕ пообіцяли збільшити кількість своїх представників на Запорізькій АЕС.
У Львові запрацював центр рекрутингу 38 окремої бригади морської піхоти 30 корпусу морської піхоти Військово-морських… Читати більше
Кабінет Міністрів України затвердив постанову про реалізацію експериментального проекту щодо створення, впровадження та забезпечення функціонування… Читати більше
Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що уряд схвалить угоду про припинення вогню з ліванським угрупованням… Читати більше
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський провів переговори з українським колегою Андрієм Сибігою. Київ запевнив… Читати більше
У Великій Британії в понеділок, 25 листопада, у віці 112 років помер найстаріший чоловік у… Читати більше
Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер запропонував обраному президенту США Дональду Трампу Австрію як місце для… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.