fbpx
Сьогодні
11:01 27 Вер 2022

Акція українських та міжнародних екологічних організацій щодо санкцій проти рф як члена МАГАТЕ пройшла у Відні

26 вересня у Відні (Австрія) відбулася 66 генеральна конференція МАГАТЕ. Представники українських екологічних організацій перед її початком провели вуличну акцію. Її мета – вплинути на ситуацію щодо безпеки АЕС в Україні та ядерної безпеки Європи.

Декілька десятків учасників організували дійство з інсценуванням для країн ЄС наслідків аварії на найбільшій атомній електростанції Європи — Запорізькій АЕС (ЗАЕС) внаслідок дій російських терористичних сил. Після сигналу тривоги, яка сигналізувала про настання ядерної аварії на Запорізькій АЕС, учасників у футболках з назвами країн-членів ЄС росія засипала ядерним попелом.

Акція українських та міжнародних екологічних організацій щодо санкцій проти росії як члена МАГАТЕ пройшла у Відні

"Щоранку Україна прокидається з ризиком опинитися в епіцентрі ядерної катастрофи, вчиненої російською федерацією. Європейські країни мають пам'ятати, що ядерна безпека українських АЕС є запорукою безпечного європейського майбутнього.
Генконференція МАГАТЕ має позбавити росію прав країни-учасниці цієї інституції та привілеїв впливу на ядерний порядок денний на європейському континенті", – пояснила Ірина Черниш, голова ГО SaveDnipro.

Акція українських та міжнародних екологічних організацій щодо санкцій проти росії як члена МАГАТЕ пройшла у Відні

На додаток до акції ініціатори звернулися з колективним відкритим листом, який підписали більше 50 громадських організацій, до представників країн-учасниць Генеральної конференції, керівних і виконавчих органів МАГАТЕ з такими вимогами:

  1. Сприяти виключенню росії зі складу Ради керуючих МАГАТЕ на 2023 рік і наступні роки, поки триватиме будь-яка збройна агресія Росії на території суверенної України.
  2. Призупинити права росії як члена МАГАТЕ: можливість брати участь у програмах технічного співробітництва, науково-технічного обміну, міжнародних дослідницьких проєктах, що проводяться під егідою Агентства, допомогу, що надається Агентством, повернення матеріалів і обладнання, що постачається в росію для користування тощо.
  3. Відсторонити громадян рф від виконання обов'язків у виконавчому органі МАГАТЕ.
  4. Призупинити все поточне технічне співробітництво та науково-технологічні обміни між Агентством та Державною корпорацією з атомної енергії "Росатом" та АТ "Росенергоатом".

Акція українських та міжнародних екологічних організацій щодо санкцій проти росії як члена МАГАТЕ пройшла у Відні

Акція була організована ГО SaveDnipro, Екодія та Міжнародним Центром для Перемоги України (ICUV). В ній взяли участь представники кількох українських екологічних організацій, а також українці, які через війну були змушені залишити Україну.

З перших днів повномасштабного вторгнення Росії на суверенну територію держави Україна російські військові систематично здійснюють військові дії навколо українських АЕС, що є буквальними проявами ядерного тероризму. Тим самим вони шантажують весь цивілізований світ, створюючи ризик ядерної катастрофи, яка може загрожувати життю та здоров'ю мирного населення України та мати згубні довгострокові наслідки для всіх країн Європи та світу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: